MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akcja Znicz: Zmiany organizacji ruchu w Koszalinie

archiwum
archiwum
Policjanci wraz z strażnikami miejskimi od wtorku będą czuwali nad zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Koszalina i powiatu. Mundurowi będą obecni na największych skrzyżowaniach w obrębie cmentarza, można się również spodziewać wzmożonych kontroli drogowych.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych policjanci z koszalińskiej drogówki przygotowują się do akcji "Znicz". Od wtorku (30.10) do niedzieli (4.11) będą monitorowali skrzyżowania ulic Gnieźnieńska/IV Marca oraz Gnieźnieńska/Paderewskiego/Kamieniarska, a także pozostałe drogi w mieście i powiecie, w tym krajową "6" i "11". W razie potrzeby na skrzyżowaniach w pobliżu cmentarza wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna i wprowadzone zostanie ręczne kierowanie ruchem.

Ulica Kamieniarska będzie całkowicie wyłączona z ruchu, wjazd będzie możliwy od ulicy Połczyńskiej jedynie dla pojazdów osób niepełnosprawnych, służb komunalnych i zaopatrzenia. Wzdłuż ulicy Gnieźnieńskiej nie będzie można się zatrzymywać poza miejscami wyznaczonymi. Wyjątek dla zakazu będzie dotyczył pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne i starsze. Kierowca chcący wysadzić takie osoby będzie mógł skorzystać z zatoczki przy bramie głównej cmentarza. Parking dla osób niepełnosprawnych wyznaczony zostanie naprzeciwko bramy głównej.

Wjazd od ulicy Strażackiej zarezerwowany będzie jedynie dla autobusów MZK oraz pojazdów zaopatrzenia. Zawracanie możliwe będzie przy skrzyżowaniu z ulicą Manowską i Diamentową.

PARKINGI

Dzięki uprzejmości zarządu CH Atrium do dyspozycji osób odwiedzających groby bliskich będą wszystkie parkingi w obrębie Atrium. Przypomina się, że z parkingu podziemnego nie mogą korzystać pojazdy z zamontowaną instalacją gazową. Łącznie przygotowano około 2 tysięcy miejsc parkingowych.

Jeśli kierowcy nie będą stosowali się do obowiązujących znaków drogowych i będą parkowali pojazdy w miejscach niedozwolonych, mundurowi będą bezwzględnie egzekwowali przestrzeganie przepisów, a w przypadku rażących naruszeń kierowcy powinni liczyć się z tym, że pojazd może zostać odholowany.

W obrębie cmentarza od 31 października do 4 listopada zostanie zmieniona organizacja ruchu. Dlatego policjanci apelują do kierowców, aby nie jeździli "na pamięć" oraz stosowali się do oznakowania pionowego i poziomego. Kiedy ruchem na skrzyżowaniu kieruje policjant, należy bezwzględnie stosować się do wydawanych przez niego poleceń. Przypominamy, że podczas wzmożonego ruchu na drogach należy zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do panujących warunków. Na drodze nie ma miejsca na brawurę i nieodpowiedzialność, dlatego policjanci z całą stanowczością będą karać piratów drogowych. Można spodziewać się również wzmożonych kontroli trzeźwości kierujących.

Czytaj e-wydanie »

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!