Argentyna wygrała z Nigerią. Messi bez gola

Leo Messi nadal nie zdobył bramki na mundialu w RPA.
Podopieczni Diego Maradony zasłużenie wygrali w drugim sobotnim meczu grupy B z Nigerią 1:0.

Mundial 2010. Grupa B: Argentyna - Nigeria 1:0

Wynik byłby znacznie wyższy gdyby nie Vincent Enyama - nigeryjski golkiper, który był bezsprzecznie bohaterem spotkania.

Albicelestes zaczęli od mocnego uderzenia. Już w 6. minucie Gabriel Heinze wykorzystał znakomite dośrodkowywanie Juana Sebastian Verona i głową skierował piłkę w okienko bramki. W pierwszej połowie Argentyńczycy jeszcze kilkakrotnie próbowali zagrozić drużynie z Czarnego Lądu, ale na posterunku stał Vincent Enyama, który dzielnie bronił się przed strzałami Leo Messiego.

W drugiej połowie nadal na boisku dominowali zawodnicy prowadzeni przez Diego Maradonę. Szczególnie groźną sytuację stworzyli sobie w 64. minucie, wyprowadzając atak czterech na dwóch. Z 15 metrów niecelnie uderzał jednak Messi. Gwiazdor FC Barcelony próbował jeszcze swoich sił w 75. i 89. minucie, jednak sprawnie funkcjonowała defensywa Nigerii.

Argentyna - Nigeria 1:0

Heinze 6

Argentyna: 22. Romero - 2. Demichelis, 13. Samuel, 6. Heinze, 17. Gutierrez - 14. Mascherano, 8. Veron (74 20. Maxi), 7. Di Maria (84 4. Burdisso) - 10. Messi, 11. Tevez, 9. Higuain (78 19. Milito).

Nigeria: 1. Enyeama - 17. Odiah, 6. Shittu, 2. Yobo, 3. Taiwo (74 12. Uche) - 19. Obasi (60 11. Odemwingie), 20. Etuhu, 15. Lukman, 14. Kaita - 8. Aiyegbeni, 18. Obinna (52 9. Martins)