Armwrestling: 15 medali UKS 16 w Pucharze Polski

Sześć złotych, cztery srebrne i pięć brązowych medali zdobyły zawodniczki UKS 16 Koszalin w zawodach Pucharu Polski w siłowaniu na ręce.

Pucharowe zawody seniorów i juniorów odbyły się w Klubie Muzycznym Zamkowa 5 w Tczewie. Większość medali - 11 - koszalinianki wywalczyły w kategorii juniorek, co dało UKS 16 zdecydowane pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej (123 punkty) przed klubami Black Scorpion Przyłęk (53 pkt) i Tytan Jaworzno (51 pkt).

W punktacji łącznej (seniorzy + juniorzy) zwyciężył Tytan (223 pkt) przed Złotym Orłem Choszczno (197 pkt), Arm Fanatic Sport Grudziądz (176 pkt) i UKS 16 (174 pkt). Startowali zawodnicy i zawodniczki z 18 klubów.

W rywalizacji seniorek do 54 kg na lewą rękę wygrała Natalia Kwiatkowska przed Alicją Sobiraj. Dwa pozostałe medale (oba brązowe) zdobyły w kategorii do 60 kg N. Kwiatkowska (na prawą rękę) i Arleta Iwancio (na lewą).

W zmaganiach juniorek po dwa złote medale zdobyły N. Kwiatkowska w wadze do 57 kg i Aleksandra Golik do 52 kg. Natalia Stefaniak wygrała na lewą rękę w wadze +57 kg i była druga na rękę prawą. W tej samej wadze trzecia w rywalizacji lewą ręką byłą Patrycja Ziarkiewicz. W kategorii do 57 kg dwa srebrne medale zdobyła Arleta Iwancio, a dwa brązowe Alicja Sobiraj