AZS do przerwy prowadzi ze Stelmetem [relacja na żywo]

(rav)
archiwum
Mimo braku swojego kapitana, Akademicy stawiają twarde warunki mistrzom Polski i po dwóch kwartach prowadzą 37:26.

W meczu w Koszalinie nie gra Sek Henry, który we wtorkowy wieczór został zawieszony przez PLK w związku z podejrzeniem o doping (szerzej o tym piszemy niżej). Mimo to skazywany na pożarcie AZS Koszalin jak równy z równym walczy z faworyzowanym Stelmetem Zielona Góra.

Live streaming video by Ustream

Wprawdzie mecz rozpoczął się od szybkiej trójki gości, ale Akademicy nie pozwolili im odskoczyć i przez pierwsze minuty trwała walka kosz za kosz. Znakomicie w zespole z Koszalina grali Jeff Robinson, a przede wszystkim Darrell Harris, który nie robi sobie nic z pilnujących go pod koszem Vladimira Dragicevicia oraz Adama Hrycaniuka. Obsługiwani przez Odeda Brandweina koszalińscy podkoszowi zdobyli do przerwy po osiem punktów.

Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem AZS 22:19, ale w drugiej znów trwała walka kosz za kosz. Z minuty na minutę w poczynania gości (a zwłaszcza Łukasza Koszarka)wkradała się jednak coraz większa nerwowość i tylko za sprawą Vladimira Dragicevicia (11 pkt.) udawało im się utrzymywać wynik remisowy.

Pod koniec pierwszej połowy dynamiczne wejścia i dobre decyzje rzutowe Bartłomieja Wołoszyna (5 pkt.) pozwoliły Akademikom odkoczyć wprawdzie już na sześć oczek, ale jeszcze przed przerwą zielonogórzanom udało się zniwelować tę przewagę i do szatni oba zespoły udały się przy prowadzeniu 37:36 dla AZS.