AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 56:82 [wideo]

kamera Dawid Jaśkiewcz
Koszykarze AZS Koszalin ulegli na swoim parkiecie Polpharmie Starogard Gdański 56:82.

Dla gości jest to druga z rzędu ligowa wygrana. Po świątecznej przerwie drużyna prowadzona przez Mindaugasa Budzinauskasa wyraźnie odżyła, co pozwoliło jej odbić się od dna ligowej tabeli.

Akademikom mocno we znaki dał się Michael Hicks. W pierwszej kwarcie Amerykanin raz po raz ostrzeliwał kosz gospodarzy celnymi rzutami z obwodu. W podobny sposób próbował odpowiadać Ra’Shad James, lecz na niewiele to się zdało.

Drużyna prowadzona przez Davida Dedka ponownie zaprezentowała bardzo słabą skuteczność. Dość powiedzieć, że w trzeciej kwarcie koszaliński zespół zdobył zaledwie cztery punkty (!). W ostatniej odsłonie przewaga Polpharmy wynosiła nawet 30 punktów (52:82). Akademicy bardzo słabo wyglądali również pod tablicami, gdzie przegrali rywalizację 44:25.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Patrik Auda. Czech zanotował na swoim koncie 16 „oczek” oraz zanotował siedem zbiórek. W zespole gości nie do zatrzymania był autor 29 punktów, Michael Hicks.

AZS Koszalin – Polpharma Starogard Gdański 56:82 (17:27, 22:22, 4:19, 13:14)