AZS Koszalin - Siarka Tarnobrzeg 105:54 [wideo]

Koszykarze AZS Koszalin rozbili na swoim parkiecie Siarkę Tarnobrzeg 105:54.

Wygrana koszalińskiej drużyny nie podlegała dyskusji. Dość powiedzieć, że goście nie prowadzili w tym meczu ani przez sekundę, a bilans 55:24 w zbiórkach na korzyść gospodarzy mówi sam za siebie.

Po pierwszej kwarcie podopieczni Kamila Sadowskiego prowadzili 28:13. W drugiej odsłonie na tablicy wyników widniał nawet rezultat 53:15.

Akademicy z impetem rozpoczęli również drugą połowę spotkania. Niecałe sześć minut przed końcem trzeciej kwarty miejscowi prowadzili 72:28. Druga część tej odsłony nie była jednak w wykonaniu koszalińskiej drużyny udana, co nie przeszkodziło gospodarzom w dalszym budowaniu przewagi w czwartej kwarcie.

Setny punkt, po celnym rzucie Daniela Walla, AZS zdobył na niespełna trzy minuty przed końcową syreną.

AZS Koszalin - Siarka Tarnobrzeg 105:54 (28:13, 30:11, 16:10, 31:20)

AZS:** Manigault 21, Zalewski 15, Millage 16, Wadowski 2, Stelmach 2 - Nowakowski 17, Nelson 7, Wall 16, Pabianek 4, Johnson 3, Wrona 2.

Siarka: Wojdyła 16, Grzeliński 12, Welsh 5, Jakóbczyk 4, Patoka 4 - Małecki 8, Pandura 5, Rycerz, Sewioł.