AZS Koszalin – Śląsk Wrocław 64:59

red
Po zaciętym spotkaniu AZS Koszalin pokonał przed własną publicznością Śląsk Wrocław 64:59 w ostatnim starciu tej kolejki Tauron Basket Ligi.

Mimo że pierwsze punkty w meczu zdobył Ra’Shad James, to później lepiej prezentował się Śląsk. Wrocławianie bardzo dobrze grali w defensywie, a po trafieniu Kamila Chanasa prowadzili 7:2. Gospodarze doprowadzili później do remisu (10:10) dzięki akcji Igora Wadowskiego, ale pierwsza kwarta należała do gości – 13:10 po trójce Wojciecha Jakubiaka. W drugiej części meczu zespół prowadzony przez Radosława Hyżego miał cztery punkty przewagi dzięki rzutowi wolnemu Pawła Mroza. Od tego momentu inicjatywę przejął AZS. Seria 11:0 i trójka Artura Mielczarka pozwoliła im prowadzić 23:16. Śląsk trzymał się jednak blisko – dzięki rzutom wolnym Kamila Chanasa przegrywał po pierwszej połowie tylko trzema punktami.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Davida Dedka kontrolował sytuację na parkiecie. Po jednej z akcji Mikołaja Witlińskiego gospodarze wygrywali nawet 10 punktami. Pod koniec tej części meczu wrocławianie zanotowali jednak serię 7:0 i po trójce Michała Jankowskiego brakowało im tylko dwóch punktów do remisu. Na początku ostatniej kwarty goście wyszli nawet na prowadzenie po trójce Mateusza Jarmakowicza. Do samego końca mecz był bardzo wyrównany. Kluczowe punkty w końcówce zanotowali jednak Witliński oraz Mielczarek – dzięki temu to AZS mógł cieszyć się ze zwycięstwa 64:59.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Mikołaj Witliński z 14 punktami i pięcioma zbiórkami. 12 punktów oraz pięć zbiórek dodał Szymon Łukasiak. W ekipie gości wyróżniał się Mateusz Jarmakowicz z 14 punktami.