Bałtyk Koszalin wygrał w Nowej Soli

kmb
Występujący w Centralnej Lidze Juniorów Bałtyk na wiosnę póki co nie przegrywa. W pięciu ostatnich spotkaniach podopieczni Mariusza Lenartowicza zanotowali 3 wygrane i 2 remisy. Tym razem koszalińska ekipa rozgromiła na wyjeździe outsidera z Nowej Soli.

- Rywale tak na dobrą sprawę stworzyli może jedną w miarę klarowną sytuację, jeszcze w pierwszej połowie - mówił trener Lenartowicz. - My mieliśmy tego znacznie więcej, kontrolowaliśmy spotkanie. A po przerwie przeciwnik był coraz bardziej zniechęcony kolejnymi golami. Całkiem nieźle z naszej strony to wygląda, oby tak dalej - podsumował.

Wobec przegranych Ruchu i Górnika, Bałtyk wskoczył na 6. miejsce w tabeli, a do piątej Lechii traci 3 oczka. W następnej kolejce koszaliński zespół podejmie Falubaz Zieloną Górę.

Wyniki pozostałych meczów 23. kolejki: Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 1:1, Lech Poznań - Pogoń Szczecin 6:3, Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 3:0, Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:0, Zawisza Bydgoszcz - FC Wrocław Academy Wrocław 3:2, Pomologia Prószków - Gwarek Zabrze 0:2, Falubaz Zielona Góra - Warta Poznań 0:0.

Arka Nowa Sól - Bałtyk Koszalin 0:4 (0:2)
0:1 Kwiatkowski (28.), 0:2 Jachemek (45.+1), 0:3 Naworski (51.), 0:4 Forczmański (56.).
Bałtyk: Jaroszko - Drozdowski, Jachemek, Andrzejczak, Lampa, Kwiatkowski (75. Pawłowski), Forczmański (Wańdzio), Gierich, Kulon (55. Kubicki), Tylczyński, Naworski (70. Szczepanik).