Baraże o II ligę: Kotwica Kołobrzeg - Resovia Rzeszów 1:1

djas
W pierwszym meczu barażowym o awans do drugiej ligi, Kotwica Kołobrzeg zremisowała z Resovią Rzeszów 1:1. Jacek Wójcik
W pierwszym meczu barażowym o awans do drugiej ligi, Kotwica Kołobrzeg zremisowała na swoim boisku z Resovią Rzeszów 1:1.

Ponad dwa tysiące kibiców zgromadzonych na stadionie w Kołobrzegu zobaczyło ciekawe zawody. W pierwszych minutach odważnie zaatakowali gospodarze. Już pierwsza groźniejsza akcja mogła przynieść im powodzenie, lecz sytuacji "sam na sam" z Marcinem Pietryką nie wykorzystał Patryk Skórecki. Kołobrzeżanie mieli jeszcze jedną szansę. Po akcji Tomasza Rydzaka z Tomaszem Bejukiem, do szczęścia zabrakło jednak dokładności. Z czasem wyraźnie nastawieni na grę defensywną goście zaczęli odważniej atakować. Szczególnie aktywny był Mateusz Świechowski.

Najlepszy strzelec zespołu z Rzeszowa ponownie dał o sobie znać w drugiej części spotkania. Tuż po przerwie po zagraniu tego zawodnika gospodarzy od straty gola uratowała poprzeczka. W sześćdziesiątej dziewiątej minucie kołobrzeżanie nie potrafili wyprowadzić piłki z własnej połowy boiska, trafiła ona pod nogi Mateusza Świechowskiego, który celnym strzałem z prawej strony pola karnego wprawił w radość liczną grupę sympatyków z Rzeszowa.

Podopieczni Wiesława Bańkosza za wszelką cenę dążyli do zmiany wyniku i osiągnięcia jak najlepszego rezultatu przed meczem rewanżowym. Pięć minut przed końcowym gwizdkiem wybita przez defensorów Resovii futbolówka trafiła wprost pod nogi Patryka Pietrasa, który strzałem z niemal połowy boiska zupełnie zaskoczył wysuniętego przed własną bramkę Marcina Pietrykę!

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 18 czerwca w Rzeszowie. Zwycięzca tej konfrontacji w decydującym barażu zmierzy się z wygranym z pary Ursus Warszawa - Ślęza Wrocław. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się zwycięstwem zespołu ze stolicy 1:0. Gola już ósmej minucie zdobył Jarosław Łowicki.

W pozostałych spotkaniach Nadwiślan Góra uległ na swoim boisku Sokołowi Kleczew 0:1 (41' Norbert Grzelak), a Granat Skarżysko - Kamienna wygrał z Sokołem Ostróda 2:0 (22' Michał Gajos, 66' Mateusz Fryc).