Beniaminek znów skarcony. Sława wygrywa z Calisią

kmb
Piłka nożna/Koszalińska klasa okręgowa. Po raz drugi z rzędu gorycz porażki przełknąć musiał beniaminek z Kalisza Pomorskiego. Tym razem komplet punktów wywalczyła, także po raz drugi rzędu, Sława.

Dla jednych więc początek sezonu wygląda nieciekawie, dla drugich - obiecująco.

Wynik szybko, bo już w 5. minucie otworzył Emil Kruczyński, który popisał się wyjątkowej urody trafienie z ponad 20 metrów, po długim rogu. Po przerwie podwyższył Kacper Marciniak, który wykończył koronkową akcję Patryka Kostrzewińskiego z Kacprem Chojnackim. Gospodarzy dobił Piotr Ścisło, który sprytnym strzałem z około 16 metrów zaskoczył wysuniętego golkipera miejscowych. Paradoksalnie gospodarze nie zagrali słabego meczu i starali się podjąć walkę po szybko straconej bramce. Po jednym z rzutów wolnych mieli nawet poprzeczkę i wiara opuszczać ich zaczęła po stracie drugiego gola w końcówce.

Calisia Kalisz Pomorski - Sława Sławno 1:3 (0:1) Bramki:0:1 Kruczyński (5.), 0:2 Marciniak (70.), 0:3 P. Ścisło (81.), 1:3 Wasiuta (88.).
Calisia: Paszkiewicz - Wasiak, Halamus, P. Pawluczuk, Łacinnik, Mikołajczyk, Radysz, Mazur (46. Rdzanek), Czarnojan (68. Wasiuta), 8. M. Pawluczuk (77. Literski), Twarkiewicz.
Sława: Kadylak - Ulatowski, Chruszcz, Marciniak (71. Bricicaru), Szatkowski, Śpiewak (56. P. Ścisło), Kostrzewiński (82. Karaban), Wróbel, Kruczyński, Chojnacki, Radzki.