Bez taryfy ulgowej. Spójnia Świdwin - Gwardia Koszalin 0:12 [wideo, zdjęcia]

Piłkarze trzecioligowej Gwardii Koszalin (niebieskie stroje) nie mieli dla swoich rywali żadnej taryfy ulgowej. Dawid Jaśkiewicz
W meczu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu okręgowym, Spójnia Świdwin uległa trzecioligowej Gwardii Koszalin 0:12.
Spójnia Świdwin - Gwardia Koszalin 0:12

Zdecydowanym faworytem tej konfrontacji był zespół z Koszalina. Za gospodarzami przemawiały udane występy na swoim boisku w meczach o ligowe punkty, jednak trzecioligowcy nie mieli dla swoich rywali żadnej taryfy ulgowej.

Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na stadionie w Świdwinie czekali do osiemnastej minuty spotkania. Wówczas piłkę do siatki posłał Jakub Zejglic. Trzy minuty później drugą bramkę zdobył Przemysław Brzeziański. Do końca pierwszej połowy obaj gracze zainkasowali po jeszcze jednym trafieniu. Swoje szanse miał również Norbert Neumann, lecz tego dnia skuteczność nie była mocną stroną rosłego napastnika koszalińskiej drużyny.

W drugiej połowie na placu gry pojawili się młodzi zawodnicy, jak Sebastian Martofel, Łukasz Cygan oraz Karol Sochaj. Pierwszy z wymienionych rozpoczął strzelecki popis gwardzistów w drugich czterdziestu pięciu minutach. Z jeszcze lepszej strony pokazał się autor czterech goli, Karol Sochaj. Na listę strzelców wpisali się także Fabian Słowiński, Daniel Wojciechowski (bezpośrednio z rzutu wolnego) oraz Daniel Sidor. Na bramkę gospodarzy groźnie uderzali również Norbert Neumann oraz Mateusz Bień.

Spójnia Świdwin - Gwardia Koszalin 0:12 (0:4)