Bieg 12 Mostów. Mocny finisz w strugach deszczu

Utytułowany Ukrainiec Siergiej Okseniuk(w środku) najpierw w Sławnie wygrał całe zawody, a dzień później w Jarosławcu (Bieg po plaży) zajął miejsce tuż za podium OSiR Sławno
Zawodnicy zza granicy zdominowali rywalizację.

W trudnych, bardziej jesiennych niż letnich, warunkach atmosferycznych miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu rywalizowali w kolejnym, już 15. Biegu 12 Mostów. Na 7,5-kilometrowej trasie, przy intensywnie padającym deszczu, biegacze radzić sobie musieli więc nie tylko z konkurencją, ale też z błotnistą, pełną kałuż trasą. O mocnych rezultatach nie mogło być więc mowy, nie oznacza, że nie brakowało zaciętej rywalizacji.

Wręcz przeciwnie, o końcowych lokatach decydowały wręcz setne sekundy.

Imprezę zdominowali zawodnicy z Ukrainy. Pierwszy na mecie znalazł się stały bywalec w zawodach nie tylko w naszym regionie, Siergej Okseniuk. Ten na metę przybiegł z czasem 24:15.50 i raptem o 30 setnych wyprzedził drugiego w stawce Andrzeja Starżyńskiego (24:15.80). Pierwszą trójkę uzupełnił Pavlo Stepanunko (25:25.50). Wśród biegaczy z regionu, w pierwszej dziesiątce znaleźli się Krzysztof Wilczewski (Święc Sławno/Tychowo, 27:49.55, 9. miejsce) oraz Kamil Orzechowski (TKKF Koszalin, 27:54.25, 10. miejsce).

W grupie kobiet triumfowała Ukrainka Oksana Okseniuk (28:32, 16. open), 2. miejsce zajęła Łucja Wiktorowicz z Opoczna - 29:16.75, 21. open), trzecia Ludmiła Szelest z Ukrainy (31:53.45, 36. open), a czwarta Kamila Łagutko z Darłowa 32:46.75, 42. open), która została jednocześnie najlepszą biegaczką z naszego regionu.

Mimo fatalnej deszczowej aury, bieg ukończyły 154 osoby. Uczestnicy wystartowali z Centrum Promocji Rzeki Wieprzy w Pomiłowie. Metę ulokowano zaś na stadionie miejskim w Sławnie.Imprezę organizowali P.B.S. Olszewski i Synowie Sławno - Włodzimierz Olszewski, Hydrogeobudowa Sławno - Tadeusz Stukan oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie.