Boks > Mistrzostwa Polski seniorów: brąz Mateusza Polskiego

Mateusz Polski (z lewej).
Mateusz Polski (z lewej). Jacek Wójcik
Czterech zawodników Róży Karlino wystąpiło w Mistrzostwach Polski seniorów w Poznaniu. Mateusz Polski wywalczył pierwszy seniorski medal dla swojego klubu.

To pierwszy medal seniorskich MP dla klubu z Karlina. Mateusz Polski startował w kategorii do 60 kg. W 1. rundzie miał wolny los, a w drugiej zdecydowanie (5:0) pokonał Pawłą Trypucia z Hetmana Białystok. W walce o finał zmierzył się z późniejszym mistrzem Dawidem Michelusem (Sokół Piła), któremu uległ 0:5

W kategorii do 64 kg zaprezentowało się w Poznaniu dwóch pięściarzy Róży. Obaj trafili na późniejszych finalistów. Marcin Latocha uległ późniejszemu zdobywcy tytułu mistrza kraju Michałowi Syrowatce (Hetman), a Piotr Kamiński przegrał z Sylwestrem Stempniewskim (Lechma PKB Poznań).

Dwa pojedynki stoczył czwarty z zawodników Róży, Karol Ozimkowski (69 kg). W pierwszym pokonał przez rsc w 3. rundzie Piotra Bisia (Tiger Tarnów), a w drugim uległ 1:4 późniejszemu mistrzowi Polski Patrykowi Szymańskiemu (Lechma PKB).