Brazylijskie jiu jitsu. Mistrzowie Starego Kontynentu

(wok)
Wojciech Lach i Kornel Zapadka rywalizowali w kategorii wagowej +100,5 kg. Lach walcząc w kategorii niebieskich pasów zajął pierwsze miejsce w swojej wadze.

- Po drodze musiałem stoczyć dwa zwycięskie pojedynki - mówi koszalinianin. W kategorii open lach uplasował się na trzeciej pozycji. W półfinale doznał minimalnej porażki. Także tytułem mistrza Europy może pochwalić się Kornel Zapadka.

Nasz mistrz walczył w kategorii purpurowych pasów i kategorii open nie miał sobie równych. W zmaganiach wagi +100,5 kg uległ na punkty w finale reprezentantowi Szwajcarii. - Szwajcar był ode mnie cięższy o dobre trzydzieści kilogramów. W wadze przegrałem, bo chyba nie za bardzo wierzyłem, że taką górę mięśni ktoś może pokonać. Na finał zmagań kategorii open, w którym znów się z nim spotkałem odpowiednio nastawił się. Zaatako0wałem od samego początku starcia. Stawiając niemal wszyto na jedną kartę wygrałem - powiedział Zapadka.

Podczas tych mistrzostw doszło do starcia, które przeszło do historii brazylisjkiego jiu-jitsu w Polsce. Po raz pierwszy dwa polskie czarne pasy bjj czyli Piotr Bagiński i Mariusz Linke rywalizowali ze sobą na arenie międzynarodowej. Linke otrzymał nominacje z rąk Jorge "Macaco" Patino, a Bagiński "Bagi" jako drugi w Polsce od Felipe Costy. Wygrał na punkty Bagiński (Berserkers Team). Mistrzostwa były bardzo udane dla Polaków. Czternastoosobowa reprezentacja Berserkers Team wywalczyła ponadto tytuł wicemistrzów Europy w klasyfikacji drużynowej. Tytuł zdobył brazylijski team Nova Uniao.

Sukcesy Polaków
Berserker' s Team

Piotr Bagiński - 1. miejsce w kategorii czarne pasy senior i 1. open senior czarne pasy