Centralna Liga Juniorów: Bałtyk przegrał z Lechem

kmb
Nie udał się koszalińskiemu Bałtykowi rewanż za wysoką jesienną porażkę 2:5 i tym razem, w 29. kolejce rozgrywek, Lech Poznań znów okazał się lepszy. Jednocześnie była to pierwsza w rundzie wiosennej przegrana podopiecznych Mariusza Lenartowicza, którzy nadal są grze o 5. miejsce w tabeli.

Pierwsze minuty mogły zwiastować jednak niespodziankę na terenie lidera rozgrywek. Wynik otworzył bowiem Filip Karmański strzałem z rzutu wolnego, a niedługo potem indywidualną akcją i dynamicznym wejściem w pole karne popisał się Adrian Kwiatkowski. Gospodarze szybko wrócili do właściwe tory, wcześniej nieco oszołomieni niekorzystnym dla nich obrotem spraw. Najpierw szybko zdobyli gola kontaktowego na następnie, tuż przed przerwą, doprowadzili do wyrównania po kontrowersyjnym rzucie karnym. A po zmianie stron Lechici dołożyli kolejne trafienia. W ostatnim meczu w sezonie Bałtyk podejmie Lechię Gdańsk.

Lech Poznań - Bałtyk Koszalin 4:2 (2:2)
0:1 Karmański (8.), 0:2 Kwiatkowski (10.), 1:2 i 2:2 Tomczyk (13. i 45+1. z karnego), 3:2 Chodyna (54.), 4:2 Kaczmarek (60.).
Bałtyk: Jaroszko - Drozdowski, Andrzejczak, Jachemek, Budnik (70. Ziółkowski), Kwiatkowski, Forczmański (82. Szczepanik), Gierich, Lampa, Karmański (60. Kołakowski), Naworski (75. Janasik).