Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czytelnicy alarmują: Służba zdrowia skupia się na koronawirusie, lub traktuje go jako wymówkę

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Koronawirus, a służba zdrowia. Czytelnicy alarmują
Koronawirus, a służba zdrowia. Czytelnicy alarmują archiwum
Problemy z receptami, z dodzwonieniem się do przychodni, umówieniem na teleporadę, zamknięte drzwi przychodni, poprzekładane wizyty u specjalistów — to problemy, z jakimi mierzą się chorzy w czasie pandemii koronawirusa. Nasi czytelnicy alarmują: służba zdrowia albo skupiła się na koronawirusie, albo traktuje go jako wymówkę.

- Od kilku dni próbuję się dodzwonić do przychodni. Kończą mi się leki, powinnam też zrobić badania kontrolę — opowiada czytelniczka z Sianowa. - Jestem załamana. Mam czatować pod zamkniętymi drzwiami przychodni aż się nade mną ulitują - pyta. - Rozumiem, że czas jest trudny dla służby zdrowia, ale czy naprawdę wirus musi paraliżować całą służbę zdrowia? Też zwykłe przychodnie?

Pani Maria z Koszalina, nie ukrywa irytacji: - Zauważyłam, że wirus dziś stał się wygodną wymówką dla niektórych lekarzy, by nie zajmować się chorymi, za których płaci NFZ. Bo, czego sama byłam świadkiem, gdy chodzi o pacjentów prywatnych, to jakoś wirus nie przeszkadza — opowiada.

Takich sygnałów dociera do nas coraz więcej. Albo z dostępnością do lekarzy jest coraz gorzej, albo po miesiącach pandemii zaczyna nam się kończyć cierpliwość.

Problem dostrzegają też władze. Urząd Wojewódzki oraz Narodowy Fundusz Zdrowia informują na swoich stronach, gdzie należy zgłaszać takie przypadki.

Placówka medyczna odmówiła Ci świadczeń?
Nie dodzwoniłeś się do poradni / przychodni?
Drzwi do placówki były zamknięte?

Zadzwoń pod bezpłatny numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia – 800 190 590 – i zgłoś konsultantowi swój problem z dostępem do świadczeń medycznych.

Każdy sygnał rozpatrywany będzie indywidualnie.

Infolinia NFZ jest czynna całodobowo, przez 7 dni tygodnia. Połączenie jest bezpłatne.

A jakie są wasze doświadczenia ze służbą zdrowia w czasie pandemii? Piszcie na [email protected]

Co zabrać ze sobą do szpitala covidowego? Na liście jest 27 niezbędnych rzeczy.Pamiętaj, że aktualnie w szpitalach obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Ze wszystkich stron dochodzą wieści o szybko zapełniających się oddziałach covidowych i brakach personelu medycznego i pomocniczego. A to może oznaczać, że w trakcie pobytu w szpitalu, w wielu sytuacjach będziesz musiał liczyć wyłącznie na siebie i na to, co będziesz mieć w swoim szpitalnym zestawie.Fundacja GOTOWI.ORG przygotowała poradnik, jak przygotować się zawczasu na ewentualny pobyt w szpitalu covidowym.Zobacz, co przygotować na wypadek nagłej hospitalizacji. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Co wziąć ze sobą do szpitala covidowego? Na liście jest 27 n...

Gorączka, kaszel, brak węchu czy smaku - to objawy zakażenia koronawirusem, o których mówi się od początku trwania pandemii. Jednak z biegiem czasu i z wzrastającą liczbą zakażeń samopoczucie chorych na COVID-19 wskazuje na to, że nie tylko dotychczas znane objawy nie występują u pacjentów, ale, co więcej, pojawiają się zupełnie nowe syndromy świadczące o zakażeniu. Do nietypowych objawów koronawirusa należą m. in. niska temperatura ciała - 35 stopni Celsjusza, ale także ból oczu. Sprawdź, jakie jeszcze nietypowe symptomy zakażenia koronawirusem pojawiają się u niektórych pacjentów?Zobacz objawy koronawirusa-->

Nowe, nietypowe objawy koronawirusa: Niska temperatura ciała...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo