Do przerwy AZS przegrywa z Czarnymi 30:38. Relacja live!

archiwum
archiwum
Chaotyczna, a przede wszystkim nierówna gra Akademików powoduje, że do przerwy przegrywają w derbach Pomorza Środkowego 30:38.

Bardzo ważny dla obu zespołów mecz zaczął się bardzo nerwowo. Pierwsi niemoc za sprawą Darrella Harrisa po minucie gry przełamali goście i od tej pory przez kilka minut trwała walka punkt za punkt. Drużyną ze Słupska doskonale dyrygował Derrick Zimmerman, który w tej odsłonie zdobył aż siedem punktów. Zespół z Koszalina grał bardziej zespołowo, ale w jego akcjach było dużo przypadku.

Live streaming video by Ustream

Po kilku minutach tę chaotyczną grę gości zaczęli wykorzystywać miejscowi co i rusz przechwytując piłki i kończąc kontry łatwymi punktami. Koszalinianie byli przede wszystkim bezradni na deskach, a obwodowi rzadko odnajdowali pod koszem wysokich AZS. W efekcie pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Czarnych 20:14.

W pierwszych minutach drugiej obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze wykorzystywali ospałość Akademików na tablicach oraz chaotycznie wyprowadzane ataki i po kilku minutach prowadzili już 11 punktami. Wtedy sygnał do ataku dwiema celnymi trójkami dał LaceDarius Dunn (12 pkt. do przerwy), a pod koszami zaczął straszyć wprowadzony po przerwie Cezary Trybański. Prowadzeni przez Krzysztofa Szubargę (9 pkt., 3 as.) goście odrobili stratę i wyszli nawet na jednopunktowe prowadzenie.

Wtedy jednak w ich grze znów coś się zacięło, a z drugiej strony rozkręcił się Roderick Trice, który niemal w pojedynkę (13 pkt.) odzyskał wcześniejsze kilkupunktowe prowadzenie dla swojego zespołu. Do przerwy Czarni prowadzą z AZS 38:30.