Dobrze tylko do przerwy. Młyny Stoisław - KPR Kobierzyce 24:26 [ZDJĘCIA]

od 16 lat
W meczu 19. kolejki PGNiG Superliga Kobiet, piłkarki ręczne Młynów Stoisław Koszalin nie sprostały wicemistrzyniom Polski z Kobierzyc.

Sobotnie spotkanie miało dwa oblicza w wykonaniu koszalińskiej drużyny. Do przerwy gra w ataku układała się dobrze. Pomimo niewykorzystanego rzutu karnego przez Paulę Mazurek już w 1. minucie meczu, Młyny szybko przejęły inicjatywę i w 8. minucie odskoczyły na 3 gole (6:3).

W 18. minucie było nawet 11:7, a dwukrotnie z 7 metra nie dała pokonać się Katarzyna Zimny. Później KPR odrobił 2 gole, a koszalinianki opuściło szczęście w ataku. W krótkim odstępie czasu dwukrotnie trafiły w słupek i raz w poprzeczkę. Jak zwykle swoje dołożyła też dobrze znana w Koszalinie bramkarka przyjezdnych, Beata Kowalczyk. Do końca pierwszej połowy Młyny utrzymywały jednak prowadzenie na poziomie 1-3 trafień. Skończyło się na 15:13.

Dobra gra do przerwy dawała nadzieję na drugie w sezonie zwycięstwo nad popularnymi Kobierkami. Tak się jednak nie stało. Po zmianie stron KPR poprawił jakość defensywy i koszaliniankom nie było już tak łatwo pod bramką. Jeszcze w 40. minucie miały 3 gole przewagi (18:15), ale później obrona przyjezdnych i świetna między słupkami Kowalczyk zupełnie zatrzymały koszaliński atak.

Do 47. minuty przyjezdne zdobyły 5 bramek z rzędu, na prowadzenie 20:18. W ataku rywalek brylowała Zorica Despodovska. Zawodniczka z Macedonii trafiała w kluczowych momentach, pozwalając swojej drużynie powiększyć prowadzenie do 24:20 na 5. minut przed końcem spotkania. Skuteczna w kontratakach była Mariola Wiertelak, wybrana zawodniczką meczu.

Rywalki nie oddały wypracowanej przewagi. Różnica 4 goli utrzymała się do 59. minuty (22:26). W ostatniej rozmiary porażki zmniejszyły trafienia Hanny Rycharskiej i Aleksandry Zaleśny.

Młyny Stoisław Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 24:26 (15:13)
Młyny: Zimny, Prudzienica - Mazurek 1, Mączka 3, Lipok 3, Zaleśny 2, Haric 4, Mokrzka 3, Żukowska 2, Rycharska 6, Kurdzielewicz, Borysławska.
KPR: Kowalczyk, Zima - Olek, Kucharska, Tomczyk 3, Buklarewicz 1, Janas, Wiertelak 4, Kozioł 2, Ważna 3, Ivanović 1, Despodovska 5, Szupyk 3, Wicik 4.