Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dodatki i renty po waloryzacji w 2024 roku. Nawet 700 zł więcej! Najnowsze wyliczenia dodatków. Ile wyniosą marcowe podwyżki? 29.03.2024

ND
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Waloryzacja emerytur w 2024, jak co roku, odbędzie się 1 marca. Nie wzrosną tylko emerytury, ale również dodatki do nich. Sprawdź, jakie kwoty wpłyną na konta emerytów. Większe dodatkowe świadczenia! Oto najnowsze wyliczenia nowych stawek. Emeryci dostaną więcej pieniędzy! Sprawdź szczegóły!

Waloryzacja emerytury 2024

Waloryzacja emerytur i rent, jak co roku, odbywa się 1 marca. Od tego dnia świadczenia będą większe. Jednak nie tylko emerytury zwiększą swoją kwotę, ale również różne przysługujące dodatki. Sprawdź w galerii, jakie będą nowe stawki dodatków do rent i emerytur. Zobacz!

Ministerstwo poinformowało, że od 1 marca 2024 r. najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna i renta socjalna wyniesie 1780,96 zł i wzrośnie o 192,52 zł.

"Dla świadczeń na poziomie np. 2300 – będzie to 278,76 zł podwyżki waloryzacyjnej, dla świadczeń w wysokości 2500 zł – 303 zł, dla 3000 zł – 363,60 zł" - podało MRPiPS.

Trzynasta emerytura 2024

Wysokość 13 emerytury ustalana jest zawsze na początku roku i zależy od tego na jakim poziomie jest emerytura minimalna oraz waloryzacja. 13. emerytura jest równa emeryturze minimalnej w danym roku kalendarzowym. Warunki wypłaty trzynastej emerytury reguluje ustawa. Trzynasta emerytura 2024 wypłacana przez ZUS w marcu-kwietniu wszystkim emerytom wynosi tyle co najniższa emerytura.

Oto dodatki, jakie mogą dostać seniorzy, poza trzynastą i czternasta emeryturą. Zobacz szczegóły. Kto może uzyskać dodatkowe pieniądze? Seniorzy w czasach inflacji często spotykają się z trudnościami finansowymi, dlatego przygotowane zostały specjalnie dla nich ulgi i dodatki, aby uch wspomóc.

Wprowadzenie waloryzacji dla emerytów to ustawowy obowiązek. ZUS w 2024 roku najprawdopodobniej będzie waloryzował emerytury dwa razy. Aby doszło do drugiej waloryzacji emerytur poziom inflacji musi być wyższy od 5 proc. liczonych w skali roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera