Drugie miejsce i awans Mateusza Wąsowskiego na torze w Radomiu

Krzysztof Marczyk
Po ubiegłorocznych sukcesach Mateusz Wąsowski nie zwalnia tempa także i w tym sezonie Archiwum
Mateusz Wąsowski, urodzony w 1995 roku koszalinianin i broniący barw Automobilklubu Wielkopolskiego, dobrze spisał się podczas 2. rundy Pucharu Polski w wyścigach motocyklowych klasy Stocksport300, który odbył się na torze w Radomiu.

Startującemu na motocyklu KTM RC390 Wąsowskiemu najpierw udało się wywalczyć po kwalifikacjach trzecią pozycję na polach startowych. Pierwszy wyścig ukończył na 3. miejscu, natomiast wyścig nr 2 już jedną pozycję wyżej. W klasyfikacji końcowej zawodów zajął ostatecznie 2. miejsce, dzięki czemu awansował w klasyfikacji generalnej sezonu z 4. na 2. miejsce.

Do końca pozostało jeszcze 5 rund (w tym dwie w Koszalinie). Najbliższa odbędzie się 14-15 lipca na torze w Poznaniu. Wcześniej jednak weźmie udział 3. rundzie Pucharu Polski Pit Bike w klasie Super Pit, 8 lipca na torze Motopark Koszalin. Obecnie zajmuje tam najwyższą lokatę w klasyfikacji generalnej sezonu.

Wyniki Pucharu Polski w Radomiu: 1. Kamil Barcik (AP Krakowski, 55 pkt), 2. Mateusz Wąsowski (AP Wielkopolski, 37 pkt), 3. Mateusz Durynek (AP Wielkopolski, 29 pkt); klasyfikacja generalna Pucharu Polski Pitbike po dwóch rundach: 1. Mateusz Wąsowski(78 pkt), 2. Marek SzkopekAK Polski (78 pkt), 3. Krzysztof Ziętara (MX OTOPIT Toruń, 68 pkt).

Przypomnijmy, że rok temu M. Wąsowski wygrał Otwarte Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego w pitbike’ ach, czyli niewielkich lekkich motocyklach crossowych. Koszalinianin pierwszy był także w Pucharze Polski w klasie pitbike MRF.