MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Drzewa i krzewy za kilogramy makulatury w Koszalinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Wideo
od 7 lat
Aż tysiąc przeróżnych drzew i krzewów, m. in. brzozy, buki, nawet śliwy były do wzięcia w sobotę podczas akcji ekologicznej organizowanej przez Forum Koszalin wraz z Nadleśnictwem Karnieszewice, Hortulus Dobrzyca, PGK Koszalin, Mojsiuk Stare Bielice i GK24.

Leśnicy, którzy współorganizowali tę akcję, mieli ręce pełne roboty. Mieszkańcy całego regionu przywozili dosłownie setki kilogramów makulatury. A wystarczyły jedynie 2 kg, by otrzymać jedno drzewko.

Panie z sołectwa Krępa w gminie Bobolice przyjechały sporym samochodem ze starymi książkami z wiejskiej biblioteki.

Chcemy upiększyć nasze sołectwo, a ta akcja to dla nas wręcz idealne wydarzenie. Pozbędziemy się starych, zniszczonych już książek, otrzymamy piękne drzewka, które dosłownie upiększą naszą miejscowość - tłumaczyły Wioleta Bawoł, Joanna Adamczak i Paulina Bihun.

Karol Czaja, specjalista ds ochrony przyrody i edukacji przyrodniczo - leśnej w Nadleśnictwie Karnieszewice wyjaśniał jak ważna to akcja z punktu widzenia właśnie ekologicznego.

Zbieramy nie tylko makulaturę, ale wszystkie surowce wtórne, co ma kolosalne znaczenie dla przyrody. Te odpady nie trafiają do lasu, tylko do recyklingu, a przy okazji przekazujemy rośliny, które pięknie będą się prezentowały w domu, na podwórku, w ogrodzie.

Akcja jak zawsze przyciągnęła mnóstwo mieszkańców całego regionu Koszalińskiego.

Obok stoisk, już wewnątrz Forum Koszalin, na dzieci czekało też sporo atrakcji: warsztaty ekologiczne, podczas których chętni tworzyli autorskie obrazy z dóbr natury, sadzili nasiona kwiatów, warzyw i owoców, malowali palcami używając barwników naturalnych. Wydarzenie zostało zaplanowane na cały dzień.

Partnerzy GD Rowerki - 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera