EBL: AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 73:82 [WIDEO, ZDJĘCIA]

Koszykarze AZS Koszalin przegrali pierwszy mecz u siebie w nowym sezonie.

Akademicy ulegli po walce faworyzowanemu zespołowi z Torunia i była to ich druga przegrana na starcie rozgrywek, po środowym meczu ze Stelmetem Enea BC w Zielonej Górze.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości z Torunia 4:0 i 10:3. W odpowiedzi AZS zanotował serię 8:0, po której był na jedynym prowadzeniu w całym spotkaniu. Polski Cukier w tej odsłonie odskoczył jeszcze na 5 pkt (16:11), ale w końcówce było po 19. Wynik pierwszych 10. minut ustalił z dystansu Rob Lowery.

Druga kwarta należała zdecydowanie do gości. Od początku systematycznie budowali przewagę, która w 19 min osiągnęła najwyższy w pierwszych 20. min rozmiar 12 punktów (44:32). Widoczna w tym fragmencie była przewagę PCT na tablicach. W dodatku z 25 zbiórek (AZS miał 17), aż 9. goście zanotowali na atakowanej tablicy, dzięki czemu mogli skutecznie ponawiać ataki.

Na drugie 20. minut AZS wyszedł ze stratą 10 pkt i od pierwszych akcji starał się złapać kontakt z rywalami. Podopieczni Dragana Nikolicia dochodzili na 3-5 pkt, ale nie potrafili przełamać rywali. W efekcie na koniec kwarty tracili 8 oczek.

Ostatnie 10. min rozpoczęło się od skutecznej serii gości, którzy po 2. min gry odskoczyli na najwyższe w meczu 14 pkt (67:53). Nie zraziło to graczy AZS, którzy zanotowali jeszcze jeden powrót do meczu, niwelując różnicę do zaledwie 2 pkt (72:74), na ok. 3 minuty przed zakończeniem spotkania.

Niestety, przez ostatnie 187 sekund AZS nie potrafił zakończyć żadnej ze swoich akcji celnym rzutem z gry. Lepiej radzili sobie przyjezdni. Trafienie Aarona Cela i trójka Lowery'ego (3/4 z dystansu) pozwoliły torunianom odzyskać kontrolę nad meczem i dowieźć wygraną do końca.

AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 73:82 (19:22, 15:22, 17:15, 22:23)

AZS: Papić 20, Brandon 12, Radulović 10, Tejić 10, Bochno 8, Kucharek 5, Surmacz 4, Walters 4, Jakóbczyk 0.

Polski Cukier: Lowery 17, Śnieg 12, Wiśniewski 10, Cel 10, Gruszecki 8, Mbodj 7, Karnowski 7, Perka 6, Sulima 5.