Ekstraklasa kobiet: Olimpia Beskid Nowy Sącz - Energa AZS Koszalin 30:24

Wyjazdową porażką zakończył się występ koszalińskich Akademiczek w 13. kolejce spotkań. Zespół AZS spadł w tabeli z piątej na siódmą pozycję. archiwum

W Nowym Sączu w składzie AZS zabrakło kontuzjowanych Joanny Załogi i Joanny Chmiel. Szczególnie widoczny był brak środkowej rozgrywającej. Z przyczyn formalnych nie wystąpiła pozyskana w ostatnich dniach przez AZS Serbka Sara Garović.

Koszaliński zespół po raz ostatni na prowadzeniu był w 15. minucie (6:5). Dwie minuty później było 7:6 dla miejscowych po dwóch trafieniach świetnie dysponowanej Katariny Dubajovej. Słowaczka rzuciła w sumie 12 bramek.

W końcówce pierwszej połowy miejscowe wypracowały 3 gole przewagi, a na początku drugiej połowy powiększyły ją do 4 trafień. Akademiczki pozostawały w grze do 40. min, gdy przegrywały 14:16. Przez kolejne 8. minut Olimpia zdobyła 7 bramek, na co koszaliński zespół odpowiedział zaledwie jednym trafieniem. Ten fragment rozstrzygnął o losach spotkania.

Olimpia Beskid Nowy Sącz - Energa AZS Koszalin 30:24 (13:10)

Olimpia: Wawrzynkowska, Sach - Gadzina 5, Płachta 4, Dubajova 12, Szczecina 2, Leśniak, Figiel, Rączka 1, Maślanka 6, Olszowa, Masna.

AZS: Czarna - Kobyłecka 3, Bilenia 2, Odrowska 5, Błaszczyk 3, Lisewska 4, Muchocka 2, Matuszczyk 3, Oreszczuk 2, Nowicka.