Ekstraklasa koszykarzy: Miasto Szkła Krosno - AZS Koszalin 72:65

Tomasz Jefimow
Od wyjazdowej porażki z beniaminkiem z Krosna rozpoczął 14. sezon w Polskiej Lidze Koszykówki AZS Koszalin.

Dla Miasta Szkła wygrana z AZS ma wymiar historyczny, to pierwsze zwycięstwo klubu z Krosna w najwyższej klasie rozgrywkowej.

AZS dobrze rozpoczął mecz od prowadzenia 7:0, 15:8 i 19:10. Gdy jednak gospodarze zaczęli trafiać z dystansu (8 trójek w I połowie), zespół trenera Piotra Ignatowicza nie potrafił znaleźć na to odpowiedzi i na dużą przerwę schodził przy wyniku 31:42.

Drugą połowę znów dobrze rozpoczął AZS, od serii 8:0. W 26. min doszedł nawet na 1 punkt, ale nie potrafił przełamać gospodarzy, wśród których brylował duet Royce Woolridge'a i Chrisa Czerapowicza. W IV kwarcie dwie ważne trójki trafił również kapitan miejscowych Dariusz Oczkowicz i Miasto Szkła dowiozło korzystny wynik do końcowej syreny.

- Podeszliśmy do meczu nerwowo, jakbyśmy musieli tu wygrać, bo inaczej będzie wstyd. A Krosno to ekipa zgrana i doświadczona, więc przegrać z nią to żaden blamaż. Że zapłacili frycowe z Rosą Radom, to zupełnie inna sprawa. Przegrać w debiucie z czołową drużyną, to przecież nic dziwnego - powiedział P. Ignatowicz. - Daliśmy się gospodarzom rozbujać z trójkami i zapłaciliśmy wysoką cenę. Co prawda zdołaliśmy opanować sytuację i odrobić trochę punktów, lecz odwrócić losów spotkania nie potrafiliśmy.

Miasto Szkła Krosno - AZS Koszalin 72:65 (17:19, 25:12, 11:20, 19:14)
Miasto Szkła: Czerapowicz 22 (3x3, 11 zb., 4 str.), Woolridge 21 (2x3, 6 zb., 6 as.), Oczkowicz 6 (2x3), Dłuski 3 (5 zb.), Maddox 4 - Pełka 10 (2x3), Wyka 6 (2x3, 6 zb.), Rduch 0, Małgorzaciak 0.

AZS: Manigault 14 (1x3, 4 zb.), Nelson 13 (1x3, 5 zb., 7 as.), Harris 13 (8 zb.), Stelmach 9 (1x3, 6 zb.), Zalewski 8 (2x3) - Wall 4, Nowakowski 2, Sikora 2, Wadowski 0.