E.Link Gwardia Koszalin awansowała do Ligi Centralnej

Radość piłkarzy ręcznych E.Link Gwardii Koszalin.
Radość piłkarzy ręcznych E.Link Gwardii Koszalin. Handball Polska
Piłkarze ręczni E.Link Gwardii Koszalin nie zaprzepaścili szansy na awans do Ligi Centralnej. Turniej Mistrzów w Płocku należał do nich.

Turniej w Płocku rozgrywany był od piątku do niedzieli. Jego zwycięzca zdobywał bezpośredni awans do Ligi Centralnej w sezonie 2024/25, a drugi zespół miejsce w barażu z trzynastym zespołem LC - Grot Blachy Pruszyński Anilaną Łódź.

W pierwszym dniu turnieju, E.Link Gwardia pewnie pokonała Unimetal Recycling MTS Chrzanów 28:21 (15:10). Pierwszego gola w turnieju zdobył Michał Niewiadomski. Rywale wyrównali, ale w 7. min było 4:1 dla Gwardii. Do 25. min utrzymywała się różnica 3-4 goli. W ostatnich pięciu przed przerwą koszaliński zespół powiększył ją do 5 bramek. Po zmianie stron rywale wrócili do meczu. W 41. min przegrywali tylko 16:17, a mogło być gorzej, gdyby nie Krystian Matusiak, który m.in. obronił dwa karne. Kluczowy był fragment między 43. i 50. min. Sześć goli z rzędu (24:17) załatwiło sprawę. W innym piątkowym meczu Grunwald Poznań pokonał Enea Orlęta Zwoleń 30:25 (14:10).

E.Link Gwardia Koszalin - Unimetal Recycling MTS Chrzanów 28:21 (15:10)
Gwardia:
Zwierz, Matusiak 1 - Laskowski 1, Fabianowicz 7, Korczak 2, Mehdizadeh 4, Biskup 2, Laska 2, Kowalkowski, Iwanycja 1, Maliarewicz 1, Didyk 1, Niewiadomski 3, Woźniak 3.

Większej historii nie miał sobotni mecz z Orlętami. Gwardia zaczęła bardzo mocno, od prowadzenia 5:0 w 8. min. Jeszcze przed zejściem na przerwę powiększyła przewagę do 10 bramek (25. - 14:4). W drugiej odsłonie różnica dochodziła do 14 goli. W odniesieniu pewnego zwycięstwa nie przeszkodziły czerwone kartki Tomasza Kowalkowskiego (46., z gradacji kar) i Marcina Laskowskiego (51.). Drugie zwycięstwo odniósł także Grunwald, pokonując po zaciętej walce MTS Chrzanów 27:26 (13:12).

E.Link Gwardia Koszalin - Enea Orlęta Zwoleń 32:18 (17:7)
Gwardia:
Matusiak 1, Rycharski - Laskowski 6, Fabianowicz 4, Korczak 1, Stalka 1, Mehdizadeh 2, Biskup 5, Laska 2, Kowalkowski, Iwanycja 1, Maliarewicz 1, Didyk 4, Niewiadomski 4, Woźniak.

Stawką niedzielnego meczu była wygrana w turnieju. Pierwsze 30. min było bardzo wyrównane. Dopiero w końcówce Gwardia uzyskała przewagę 2 goli. Podopieczni Piotra Stasiuka rewelacyjnie rozpoczęli drugą połowę. Po 10. min prowadzili 19:13, a po 20. - 24:15. Grunwald próbował wrócić do meczu. W 58. min doszedł na 23:26, ale karny Macieja Fabianowicza zakończył emocje w tym spotkaniu. Pokonani poznaniacy swojej szansy na Ligę Centralną będą musieli poszukać w barażu.

E.Link Gwardia Koszalin - Grunwald Poznań 27:24 (13:11)
Gwardia:
Zwierz, Matusiak, Rycharski - Laskowski 2, Fabianowicz 5, Mehdizadeh 3, Biskup 3, Laska 2, Iwanycja 8, Didyk 2, Niewiadomski, Woźniak 2.

W meczu, którego stawką było 3. miejsce w Turnieju Mistrzów, Orlęta uległy MTS Chrzanów 27:33 (14:16).