Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Elbląski Start po raz trzeci w tym sezonie Superligi...

Energa AZS Koszalin - Kram Start Elbląg 22:32 [ZDJĘCIA,WIDEO]

Elbląski Start po raz trzeci w tym sezonie Superligi piłkarek ręcznych pokonał koszalińskie Akademiczki.

Spotkanie w Koszalinie, ważne w kontekście walki o podium mistrzostw Polski, rozgrywane było od początku pod dyktando zespołu z Elbląga. Dużym ułatwieniem dla przyjezdnych były kolejne osłabienia koszalińskiej drużyny. Do wyłączonych z gry do końca sezonu Ksenii Procenko i Pauliny Piwowarczyk dołączyły obie obrotowe, Hanna Rycharska i Kamila Kaczanowska. Obie doznały kontuzji na treningach przed sobotnim meczem.

W pierwszej połowie Start prowadził już różnicą 5 goli (20. minuta - 12:7). Prowadzony przez skutecznie grającą Romanę Roszak (7 z 9 goli zdobyła do przerwy), koszalinianki odrobiły większość strat i na przerwę schodziły przy wyniku 15:16.

Po wznowieniu gry bramki Adrianny Nowickiej (z konieczności grała na obrocie) i Tamary Smbatian dwukrotnie dawały remis Akademiczkom. Niestety, to było wszystko. Później koszalinianki zupełnie stanęły w ataku. Na ich pojedyncze trafienia przyjezdne odpowiadały seriami kilku goli. Nie pomagały fantastyczne parady w bramce Aleksandry Sach. Równie dobrze po drugiej stronie boiska spisywała się Sołomija Szywierska.

Na 10. min przed końcem Start prowadził 25:19 i trudno było spodziewać się, że Energa AZS będzie w stanie nawiązać jeszcze walkę. Przyjezdne do końca kontrolowały wydarzenia, a seria 5 goli pomiędzy 51. i 56. min pozwoliła im powiększyć przewagę do 10 goli. Taką też różnicą zakończył się mecz.

Na 5. kolejek przed końcem rozgrywek Energa AZS traci do trzeciego miejsca w tabeli już 7 pkt. Przy problemach trapiących zespół o odrobienie takiej straty będzie niezwykle ciężko.

Energa AZS Koszalin - Kram Start Elbląg 22:32 (15:16)
Energa AZS: Kowalczyk, Sach - Grobelska, Michałów 2, Mazurek 1, Smbatian2, Budnicka 1, Tracz 4, Roszak 9, Lalewicz, Urbaniak, Nowicka 3,
Start: Powaga, Szywerska - Balsam 4, Choromańska 1, Świerczek, Waga 3, Jędrzejczyk 1, Dorsz 2, Kwiecińska 1, Kozimur 3, Szynkaruk 1, Gerej, Lisewska 9, Stokłosa 1, Świerżewska 6.

Polecamy

Młyny Stoisław Koszalin - MKS FunFloor Lublin 21:27. Kolejna porażka [WIDEO]

Kolega z ataku w Barcelonie obrażony na Lewandowskiego? Wymowne zachowanie

Reprezentacja Polski rozpoczęła przygotowania do Paryża. Prawie połowa nieobecna