Energa AZS Koszalin zwycięża w Gdyni!

Sylwia Lisewska rzuciła w Gdyni 10 goli.
Sylwia Lisewska rzuciła w Gdyni 10 goli. Jacek Wójcik
W rozegranym dziś awansem meczu 17. kolejki Superligi PGNiG Kobiet, koszalińskie Akademiczki pokonały na wyjeździe wicelidera tabeli, Vistal Gdynia 21:18.

To czwarta z rzędu wygrana podopiecznych trenera Reidara Moistada. Po słabym początku sezonu, koszaliński zespół rozpoczął wspinaczkę w górę tabeli.

Znakomite spotkanie rozegrała w Gdyni Sylwia Lisewska. Rozgrywająca koszalińskiego zespołu zdobyła swoje rekordowe w sezonie 10 bramek. Potrzebowała na to 29 minut. Po wejściu w pierwszej połowie przy stanie 5:4 dla AZS, uzyskała ostatnie 6 bramek dla zespołu przed przerwą. Po zmianie stron do 43. min dorzuciła jeszcze 4 gole (z 6 koszalińskiej drużyny w tym fragmencie).

W 44. min na najwyższe w meczu prowadzenie 18:13 podwyższyła bohaterka niedzielnego spotkania ze Startem Elbląg, Dorota Błaszczyk. Do końca meczu Akademiczki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie.

W 56. min Vistal zbliżył się na dwa gole (18:20), ale ostatnie słowo należały do tej samej zawodniczki, która otworzyła wynik spotkania - Moniki Odrowskiej z AZS. Jej rzut ustalił wynik starcia. Warto dodać, że po przerwie dwa rzuty karne obroniła koszalińska bramkarka, Izabela Czarna.

Po dzisiejszej wygranej koszalinianki awansowały na 4. miejsce w tabeli. W najbliższy weekend będą pauzowały i zapewne nie utrzymają tej lokaty, ale dzięki udanym występom na początku roku wracają do walki o lokaty w górnej części tabeli. Kolejny mecz czeka je za tydzień, w środę 15 stycznia. Również na wyjeździe zmierzą się z Olimpią Beskid Nowy Sącz.

Vistal Gdynia - Energa AZS Koszalin 18:21 (11:11)

Vistal: Gapska, Kowalczyk - Kalska 6, Niedźwiedź 4, Galińska 1, Zych 2, Kulwińska, Janiszewska 2, Matyka 1, Balsam 2, Pawłowska, Białek.

AZS: Czarna - Kobyłecka 3, Odrowska 2, Załoga 3, Chmiel 1, Błaszczyk 2, Lisewska 10, Muchocka, Matuszczyk.