Energa AZS zwycięża w Jeleniej Górze 31:24

archiwum
W ostatnim tegorocznym występie w PGNiG Superlidze, piłkarki ręczne Energi AZS Koszalin pokonały KPR w Jeleniej Górze 31:24.

Było to drugie ligowe zwycięstwo z rzędu akademiczek, po pokonaniu Pogoni Baltica Szczecin. Wygrana w Jeleniej Górze pozwoliła im awansować z ósmej na siódmą pozycję. Na zajmowane przez nie dotąd miejsce spadł zespół KPR.

Po wygranej 13:9 pierwszej połowie, w drugiej koszalińska drużyna potrzebowała tylko 6 minut, żeby powiększyć przewagę do 7 bramek (36. min - 18:11). Od tego momentu koszalinianki kontrolowały przebieg meczu, utrzymując różnicę 6-8 goli przewagi nad KPR.

W 58. min rywalki zbliżyły się na 4 gole (24:28), ale riposta Akademiczek była skuteczna. Dwa trafienia Marty Dąbrowskiej pozbawiły złudzeń jeleniogórski zespół.

KPR Jelenia Góra - Energa AZS Koszalin 24:31 (9:13)

AZS: Czarna - Kobyłecka 1, Bilenia 1, Dąbrowska 2, Muchocka 1, Chmiel 3, Załoga 6, Błaszczyk 3, Odrowska 4, Lisewska 1, Kot, Winter 3, Matuszczyk 6.

Najwięcej bramek dla KPR: Żakowska 8, Buklarewicz 5.