Energa Czarni Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 66:62 (wideo + zdjęcia)

Jacek Wójcik [email protected]
Zawodnikom Kotwicy nie udało się pokonać drużyny Czarnych.
Zawodnikom Kotwicy nie udało się pokonać drużyny Czarnych. Fot. Łukasz Capar
Trzeciej porażki w tym sezonie doznali koszykarze z Kołobrzegu. Faworyzowany zespół Czarnych do ostatnich sekund meczu nie mógł być jednak pewien swego.

Czarni - Kotwica

Pierwsze minuty przyniosły prowadzenie Kotwicy 6:3 i 8:5 (4. min). Za chwilę jednak zespół trenera Sebastiana Machowskiego stanął w miejscu. Do 8. min goście nie potrafili powiększyć swojego dorobku, za to gospodarze zdobyli aż 15 pkt z rzędu i było 20:8.

Niemoc Kotwicy przełamał Hamilton, trafiając osobistego. Kołobrzeżanie nadal jednak nie mogli jednak złapać właściwego rytmu gry. Zdecydowanie przegrywali walkę na tablicach (zbiórki 15-28 po dwóch kwartach, w tym aż 12 zbiórek Czarnych na atakowanej tablicy), a ich środkowy Naymick w pierwszych 20. min meczu praktycznie nie zaistniał na boisku (1/3 z gry i 1 zb.).

W 14. min Czarni prowadzili różnicą 14 pkt (28:14) i wydawało się, że kontrolują wydarzenia. Dopiero trzypunktowy rzute Barretta poderwał Kotwicę do skutecznej końcówki. Za chwilę powtórzył to Kikowski i niespodziewanie z 14 pkt różnicy zrobiły się tylko 4. Rzut Leończyka ustalił prowadzenie słupszczan po 20. min gry na 32:26.

Drugą połowę rozpoczął trójką Straight, ale na parkiet wrócił Naymick i zaczął grać tak jak przyzwyczaił kibiców Kotwicy (po zmianie stron 10 pkt i 10 zb.). Do kosza rywali wstrzelili się też obwodowi Mills, Hamilton i Crone. W 27. min na tablicy pojawił się wynik remisowy (39:39).

Czarni odpowiedzieli trójkami Cesnauskisa, ale na koniec kwarty Hamilton i Przybyszewski wyprowadził Kotwicę na pierwsze od długiego czasu prowadzenie 49:47. Do połowy ostatniej kwarty żaden zespół nie potrafił wypracować sobie przewagi (35. - 56:56). W zespole Czarnych świetnie dysponowany był jednak Straight.