Piotr Szymański
Euro 2020: Turcja - Walia 0:2
Euro 2020: Turcja - Walia 0:2 Matthew Lewis - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)
Euro 2020. Walia pokonała Turcję (2:0) w meczu 2. kolejki w grupie A. Spotkanie obfitowało w sytuacje bramkowe, które seryjnie marnowali piłkarze obu zespołów. Wyspiarzy do wygranej poprowadził kapitan Gareth Bale, który zanotował asysty i... nie wykorzystał rzutu karnego pierwszy raz od prawie 11 lat.

Euro 2020: Turcja - Walia 0:2 (16.06.2021). Jak padły bramki?

43. minuta - Gareth Bale świetnym zagraniem z głębi pola wypuścił sam na sam Aarona Ramseya, a ten tym razem zachował zimną krew i płaskim uderzeniem pokonał tureckiego bramkarza.
95. minuta - Connor Roberts dobił Turków i niemal przekreślił ich dalszy udział w Euro 2020. Asystę notuje Gareth Bale. Prawy obrońca płaskim strzałem pokonał bramkarza.

W 63. minucie Bale nie wykorzystał rzutu karnego po faulu na nim. Skrzydłowy uderzył wysoko nad poprzeczką po wolnym i niepewnym rozbiegu.