MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fabryka KION pod Kołbaskowem będzie zatrudniać! ZDJĘCIA i WIDEO z otwarcia inwestycji

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
W otwartej pod Kołbaskowem KION GROUP AG produkuje się obecnie 4 000 wózków, ale za 2-3 lata ta produkcja ma wzrosnąć trzykrotnie. Podobnie z zatrudnieniem, ma wzrosnąć ze 150 do 400 osób. Sama gigantyczna inwestycja warta jest 80 milionów euro!

Zakład produkuje wózki widłowe z przeciwwagą dla wszystkich marek należących do segmentu KION Industrial Trucks&Service.

- Nie jesteśmy tylko montownią, ale produkujemy, a większość sprzętu, który został tutaj zainstalowany, został zainstalowany pod nasze konkretne potrzeby. Od lata przyszłego roku zaczynamy instalowanie kolejnej linii montażowej. Nasza aktualna moc produkcyjna to 4000 wózków. W ciągu 2-3 lat chcemy to potroić do 12 000 - mówi Tomasz Maleszka, dyrektor zakładu w Kołbaskowie i członek zarządu spółki KION Polska.

Na terenie o powierzchni około 18 hektarów mieści się nowoczesny zakład produkcyjny, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Centrum badawczo-rozwojowe oraz centrum administracyjne, które łącznie dysponują powierzchnią nie ma 44 tysięcy metrów kwadratowych czyli równowartość około 6 boisk piłkarskich.

W ramach przygotowania na przyszły rozwój na nowym to nie zaplanowano również możliwość rozbudowy o powierzchni około 20000 m kwadratowych. Do 2023 roku KION zamierza zwiększyć zatrudnienie ze 150 do 400 osób.

ZOBACZ TEŻ:

Dlaczego fabryka powstała w Kołbaskowie?

- Jesteśmy ulokowani bardzo blisko głównych arterii, co ułatwia nam zarówno dostarczanie komponentów, jak i też dostarczanie gotowych produktów do naszych serwisów i do dilerów - mówi dyrektor Maleszka. - Drugim bardzo ważnym powodem jest specyfika tego rynku pracy. Spawamy, lakierujemy, a tutaj też były takie firmy, o podobnym profilu. W związku z tym mieliśmy już wykształconą kadrę. Trzeci bardzo ważny powód to Szczecin ma w Polsce bardzo dobrą reputację, jest silnym ośrodkiem uniwersyteckim, a większość szkół średnich znajduje się w czołówce rankingów. W związku z tym mamy dużą nadzieję na to, że uczniowie, studenci, którzy w tej chwili chodzą do szkół, w przyszłości będą naszymi pracownikami.

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Amazon w Kołbaskowie. Wysyłają codziennie 400 tysięcy produk...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Fabryka KION pod Kołbaskowem będzie zatrudniać! ZDJĘCIA i WIDEO z otwarcia inwestycji - Głos Szczeciński