Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Festiwal filmowy dla dzieci. Trwa konkurs na jego logo

Joanna Krężelewska
Festiwal „Młodzi i Film” będzie miał młodszego brata. Po sukcesie frekwencyjnym Kina Małego widza w CK105 zadebiutuje nowa impreza.
Festiwal „Młodzi i Film” będzie miał młodszego brata. Po sukcesie frekwencyjnym Kina Małego widza w CK105 zadebiutuje nowa impreza. archiwum
Festiwal „Młodzi i Film” będzie miał młodszego brata. Po sukcesie frekwencyjnym Kina Małego widza w CK105 zadebiutuje nowa impreza.

Od trzech lat w sobotnie południa salę kina Kryterium wypełniają najmłodsi widzowie. Cykl pod hasłem Kino Małego Widza okazał się być strzałem w dziesiątkę. - Na pewno wpływ na tak dużą frekwencję ma niższa cena biletów, ale to coś jeszcze. Dzieci z rodzicami nie tylko oglądają filmy, ale też po seansie mogą wziąć udział w dodatkowych zajęciach - twórczych, ruchowych, muzycznych - wylicza Monika Modła, zastępca dyrektora Centrum Kultury 105. - Dzieci to wdzięczni widzowie. Widząc wielką frajdę, jaką daje im obcowanie ze sztuką filmową, postanowiliśmy zrobić festiwal właśnie dla nich. Imprezę, która nie tylko będzie okazją do dobrej zabawy, ale też pozwoli nam wychowywać nowe pokolenie świadomych widzów już od najmłodszych lat.

Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej skierowany będzie do młodszych dzieci, w wieku 4-7 lat. Znany jest już termin imprezy - 21-22 marca. Data nie jest przypadkowa - impreza zbiega się ze świętowaniem pierwszego dnia wiosny. Otwarcie festiwalu ma odbyć się na Rynku Staromiejskim, gdzie przedszkolaki i uczniowie klas I i II szkół podstawowych powitają wyczekiwaną cieplejszą porę roku. - Chcemy, by przebrały się za bajkowe postaci i w barwnym, radosnym korowodzie przemaszerowały do kina Kryterium - zdradza Monika Modła. A tam, jak na prawdziwym „dorosłym” festiwalu, na najmłodszych czekać będą festiwalowe pakiety. Będą małe opaski na rączki i... worki na kapcie. Będą one wisieć w przedszkolach i szkolnych szatniach i przez cały rok promować imprezę.

Co na ekranie? - Będą to bajki z nurtu kina niekomercyjnego, które nie pojawiły się w dystrybucji. Chcemy pokazać młodym widzom coś, czego nie znają - uchyla rąbka tajemnicy Monika Modła. Filmy będą pochodzić z różnych lat.

Bajki to nie wszystko. Z dziećmi spotka się aktor filmowy (wstępne rozmowy z gwiazdą już trwają), który nie tylko opowie o sekretach swego zawodu, ale też upowszechniać będzie inną dziedzinę kultury - literaturę. Będzie wspólne czytanie. I to nie koniec planowanych atrakcji - do Koszalina przyjedzie interaktywna wystawa z Centrum Nauki Kopernik.

Skoro festiwal, to musi być też jury. Najbardziej profesjonalne, bo złożone z... publiczności. To dzieci wybiorą film, który spodobał im się najbardziej. A nagroda? Dość niestandardowa, bo nie trafi do twórców filmu, a do widzów. Słodki tort będzie nagrodą za jurorską pracę i ocenę bajek.

Na zakończenie Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej planowany jest akcent muzyczny - koncert dla wszystkich małych widzów.


Wymyśl logo dla festiwalu

Masz talent plastyczny i głowę pełną pomysłów? To propozycja dla Ciebie! Centrum Kultury 105 ogłosiło konkurs na logo Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej. Udział w konkursie na logo imprezy mogą wziąć wszyscy - wiek nie ma znaczenia. Grafik może stanąć w szranki z pięciolatkiem! Liczy się pomysł, a technika wykonania prac jest zupełnie dowolna.

Prace można składać w sekretariacie Centrum Kultury 105 lub przesłać na adres placówki: ul. Zwycięstwa 105, 75-001 Koszalin, z dopiskiem Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej. Na zwycięzcę czeka nagroda: roczny karnet rodzinny na wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury 105. Termin nadsyłania prac upływa 31 stycznia.

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!