Futsal Koszalin rozbił spadkowicza z II ligi. Mistrzem Wielim Szczecinek [ZDJĘCIA]

Kibice w hali Politechniki Koszalińskiej obejrzeli ciekawy mecz i aż 11 goli.
Kibice w hali Politechniki Koszalińskiej obejrzeli ciekawy mecz i aż 11 goli. Jacek Wójcik
W ostatnim meczu krótkiego sezonu III ligi zachodniopomorskiej w futsalu, Link ETP Futsal Koszalin rozbił Pogoń Połczyn-Zdrój 8:3. Najlepszym zespołem rozgrywek został Wielim Szczecinek.

W meczu ostatniej, 5. kolejki koszaliński zespół objął prowadzenie w starciu ze spadkowiczem z II ligi już w pierwszej akcji meczu. Wynik 1:0 utrzymywał się dosyć długo. Kolejnych goli doczekano się dopiero po upływie 13 minut gry. Na przerwę gospodarze zeszli z prowadzeniem 3:0.

W drugiej połowie kibice w hali Politechniki Koszalińskiej obejrzeli aż 8 goli, z czego 5 w wykonaniu gospodarzy, którzy prowadzili już 7:0, by ostatecznie zwyciężyć 8:3 (3:0). Łupem bramkowym podzielili się: Krzysztof Petrycki (2), Sławomir Bieniek (2), Kamil Lichmański, Kacper Grygiel, Dominik Pooch i Michał Gawryś. Dla Pogoni: Marek Chmura (2) i Andrzej Szczęsny.

Porażka w Koszalinie sprawiła, że Pogoń straciła teoretyczną szansę na wygranie ligi. W niedzielę okazało się, że nawet wygrywając ten mecz nie zajęła by pierwszej lokaty, bo liderujący Wielim Szczecinek przy świetnym dopingu kibiców rozbił Goleniowską Ligę Mistrzów aż 9:1 (1:1), pieczętując mistrzostwo rozgrywek. Wojciech Gersztyn strzelił 3 gole, po dwa Patryk Drozdowski i Kacper Kaczmarek, a po jednym Michał Leszczyński i Paweł Spryszyński. Dla pokonanych trafił Tomasz Kott.

W innym meczu 5. kolejki Spójnia Świdwin przegrała 3:4 (1:1) z Futsalem Kołobrzeg. Gole dla gospodarzy zdobyli: Adrian Sochaj, Mariusz Szczepański i Michał Kotowski. Dla zespołu z Kołobrzegu: Jakub Szcześniak, Szymon Bocheński, Przemysław Bocheński i Radosław Strzelecki. Mecz odbył się bez udziału publiczności, co było pokłosiem kary nałożonej za wejście kibiców na boisko we wcześniejszym meczu z Goleniowską Ligą Mistrzów.

Końcowa kolejność w III lidze: 1. Wielim Szczecinek - 13 pkt, 2. Futsal Kołobrzeg - 10 pkt, 3. Pogoń Połczyn-Zdrój - 8 pkt, 4. Link ETP Futsal Koszalin - 6 pkt, 5. Spójnia Świdwin - 5 pkt, 6. Goleniowska Liga Mistrzów - 0 pkt.