Grad bramek. Gwardia- Astra 6:2 [zdjęcia]

djas
Przedostatnie spotkanie sparingowe piłkarzy Gwardii Koszalin obfitowało w bramki. Czwarty zespół Bałtyckiej trzeciej ligi ograł Astrę Ustronie Morskie 6:2. Jacek Wójcik
Sparing: Gwardia Koszalin - Astra Ustronie Morskie 6:2

Mecz mógł się znakomicie rozpocząć dla gości, lecz w sytuacji "sam na sam" z Mariuszem Rzepeckim obok bramki uderzył Gracjan Szymański. W odpowiedzi przed szansą na zdobycie gola stanął Tsubasa Nishi, gracz Gwardii strzelił jednak wprost wychodzącego bramkarza.

W trzynastej minucie problemów ze skutecznością nie miał Igor Duńczak i Astra objęła prowadzenie, które utrzymywała przez dziesięć kolejnych minut. Wówczas gwardziści strzelili dwie bramki w odstępie kilkudziesięciu sekund. Najpierw po zagraniu Przemysława Sydoruka jeden z defensorów niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki, następnie młody skrzydłowy wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i pewnym strzałem przy krótkim słupku zdobył gola. Groźnie na bramkę Astry strzelali również Damian Miętek i Konrad Rokicki.

Podobnie jak w pierwszej części, drugą odsłonę lepiej rozpoczęli czwartoligowcy. Siedem minut po przerwie, w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Szymański, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał... bramkarz Astry, Kamil Twarzyński. Od tego momentu z każdą upływającą minutą wzrastała przewaga gwardzistów. Stojący między słupkami bramki Marcin Matysiak miał niewiele pracy, a jego partnerzy strzelali kolejne bramki.

W 60 minucie, za sprawą mocnego strzału z dystansu Mateusza Bienia, koszalinianie ponownie objęli prowadzenie. Dziesięć minut później ładnym uderzeniem popisał się Daniel Wojciechowski, a po kilkudziesięciu sekundach ponownie na listę strzelców wpisał się Przemysław Sydoruk. Rezultat ustalił Daisuke Shibusawa.

W sobotę ostatnim sparingpartnerem Gwardii w zimowym okresie przygotowawczym będzie drużyna Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań.