Gwardia Koszalin zremisowała w sparingu z drugoligowcem [ZDJĘCIA]

W kolejnym meczu sparingowym trzecioligowa Gwardia Koszalin zremisowała z grającą klasę wyżej Bytovią Bytów 1:1 (0:1).

Pierwsza połowa meczu na koszalińskim euroboisku przy ul. Andersa należała do gości. Efektem przewagi Bytovii był gol zdobyty w 10. minucie przez Jakuba Nowakowskiego, po przejęciu piłki na połowie Gwardii i wyjściu z szybkim atakiem. Gwardia próbowała gry z kontrataku i przed przerwą wypracowała sobie jedną znakomitą okazję. Niestety, Aleks Hendryk przegrał pojedynek z bramkarzem Marcinem Staniszewskim (pierwsze kroki na boisku stawiał w Darłovii Darłowo).

Bardzo dobry w wykonaniu Gwardii był początek drugiej połowy. Odważna gra przyniosła efekt w postacie wyrównującego gola w 51. minucie. Zdobył go z rzutu karnego - za zagranie ręką - Gabriel Szygenda. Goście dopiero po kilkunastu minutach odzyskali inicjatywę i stworzyli kilka sytuacji. Po strzale z dystansu Pawła Zawistowskiego piłka odbiła się od poprzeczki. W innej sytuacji świetną interwencją po strzale z najbliższej odległości popisał się stojący między słupkami w Gwardii, Dawid Skoczyk.

Gwardia Koszalin - Bytovia Bytów 1:1 (0:1)0:1 Nowakowski (10.), 1:1 Szygenda (51. karny).
Gwardia: Skoczyk - Walaszczyk, Wojciechowski, Czyżewski, Maciąg, Chyła, Silski, Szygenda, Boczek, Rybacki, Dubielewicz. Na zmiany wchodzili: Hendryk, Gross, Pytlewski, Bać, Wróblewski, Sulima, Zalewski.