I liga B kobiet: KSKK Koszalin - ZSMS Bydgoszcz 72:58

Luiza Staciwa brylowała w obronie i ataku.
Luiza Staciwa brylowała w obronie i ataku. Jacek Wójcik
Koszykarki KSKK Koszalin wykorzystały atut własnego parkietu i w trzecim meczu serii play-off pokonały ZSMS Bydgoszcz 72:58.

W serii do dwóch wygranych meczów zespół trener Renaty Dudek zwyciężył 2-1. W finale zmierzy się z najlepszym w grupie Hitem Kobylnica. Bez względu na wynik tej rywalizacji obie drużyny zagrają w barażach o wejście do I ligi A.

Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej kwarcieDo 15. minuty prowadził jeszcze przyjezdny zespół (24:20), ale później efekty zaczęła przynosić agresywna obrona KSKK, poparta dobrą skutecznością w ataku. Do końca kwarty koszalinianki poprawiły swój dorobek o 18 pkt, tracąc w tym czasie tylko 2. Na przerwę nasz zespół schodził przy prowadzeniu 38:26. Po zmianie stron koszalinianki kontrolowały wynik.

KSKK Koszalin - ZSMS Bydgoszcz 72:58 (14:17, 24:9, 17:17, 17:15)

KSKK: Staciwa 22 (1x3), Hrywna 14 (12 zb.), Razik 14 (7 zb.), Sońta 8, Sroczyńska 8, Zasztowt 4, Sobajtis 2 (6 zb.), Smoła 0, Sak 0, Zielińska 0, Machnikowska 0, Kolska 0.
Najwięcej dla ZSMS: Maj 18 (2x3), Pytlarczyk 15 (3x3).