II liga koszykarzy: Sklep Polski MKK Gniezno - MKKS Żak Koszalin 77:74

jak
archiwum
Wyjazdowej porażki doznali w swoim debiucie koszykarze Żaka. Walczyli jednak do samego końca.

Historyczny, pierwszy mecz w rozgrywkach centralnych, zakończył się nieznaczną porażką Żaka. Przesądziła o tym wysoko przegrana III kwarta. Goście popełnili dużo strat (24) i nie najlepiej radzili sobie na linii rzutów wolnych (20/30).

- Jeszcze nie jesteśmy zgrani, potrzebujemy na to trochę czasu. Stąd tyle strat. Zabrakło też trochę doświadczenia - ocenił na gorąco Jacek Imiołek, trener Żaka.

Na czwartą kwartę Żak wychodził przy stracie 14 punktów. Goście rozpoczęli ten fragment i zakończył seriami 5:0. W ostatnich sekundach na dogrywkę rzucał zza łuku Maciej Adamkiewicz, ale piłka nie wpadła do kosza.

Sklep Polski MKK Gniezno - MKKS Żak Koszalin 77:74 (17:19, 19:16, 32:19, 9:20)
Żak: Lasota 20 (1x3, 6 zb., 4 str.), Zarzeczny 15 (2x3, 8 zb., 3 as., 4 str.), Dudek 6 (1x3, 5 as., 3 zb., 3 str.), Naczlenis 5 (3 as.), Grynkiewicz 3 (6 zb.) - Adamkiewicz 13 (1x3, 7 zb., 3 str.), Czubak 6 (2x3), Jaśkiewicz 6 (1x3, 3 as., str.), Bartecki 0.