II liga siatkarzy: Noteć Czarnków - UKS OPP Powiat Kołobrzeski 1:3

archiwum
Od wyjazdowego zwycięstwa występy w 2019 roku zainaugurowali kołobrzescy siatkarze.

W meczu 14. kolejki podopieczni trenerów Waldemara Pankiewicza i Leszka Kowalewskiego pokonali na wyjeździe wicelidera rozgrywek, Noteć Czarnków.

Spotkanie w Czarnkowie goście rozpoczęli w bardzo dobrym stylu. Dobre przyjęcie zagrywki i skuteczna gra blokiem (7 udanych akcji w I secie) sprawiły, że kołobrzeżanie rozbili miejscowych do 14. Bardziej zacięta była druga partia. Do połowy grano punkt za punkt. Później gospodarze wypracowali przewagę 3 punktów. Powiatowi wrócili do dobrej gry po zmianach na przyjęciu. Odrobili straty i wygrali tę odsłonę do 22.

Także trzeci set rozpoczął się od równej gry. Punkt za punkt grano do stanu 11:11. Dwa nieskuteczne ataki OPP, asowa zagrywka rywali i kolejne dwa nieudane ataki gości sprawiły, że Noteć uciekła na 5 pkt. Trenerzy Waldemar Pankiewicz i Leszek Kowalewski przeprowadzili roszady w składzie i ich zespół zaczął odrabiać straty. Przy stanie 18:20 nastąpił jednak kolejny przestój, co skrzętnie wykorzystali gospodarze.

Przy wyniku 1:2 w setach siatkarze Noteci złapali wiatr w żagle. Czwartego seta rozpoczęli od czteropunktowej przewagi. - Na szczęście od połowy seta odpaliła nasza obrona i to my uciekliśmy na 4 pkt - powiedział L. Kowalewski. Nie zakończyło to jednak emocji w tym spotkaniu. W końcówce kołobrzeżanie prowadzili 23:20, ale zdeterminowani rywale odrobili straty. Decydujące piłki w walce na przewagi należały jednak do kołobrzeżan. Przy stanie 24:24 Bartłomiej Sikorski skutecznie obił blok rywali, a mecz zakończył atakiem pozyskany w grudniu Adam Tołoczko.

Noteć Czarnków - UKS OPP Powiat Kołobrzeski 1:3 (14:25, 22:25, 25:19, 24:26)
OPP: Śląski, Bartnik, Pankiewicz, Markiewicz, Zapaśnik, Paśnik, Grot (libero) - Markowski, Tołoczko, Sikorski, Kopiński.