IV liga: Gwardia Koszalin z pierwszą wygraną na wiosnę [ZDJĘCIA]

Gwardia Koszalin (czerwone stroje) ograła na koszalińskim euroboisku Orła Wałcz. Jacek Wójcik
W rozegranym w niedzielę meczu 18. kolejki IV ligi, Gwardia Koszalin pokonała 3:0 Orła Wałcz.

Wicelider po rundzie jesiennej zainaugurował rundę rewanżową na koszalińskim euroboisku ZOS Bałtyk. Rywalem był walczący o utrzymanie Orzeł Wałcz. Goście bronili się skutecznie przez ponad godzinę przed faworyzowaną Gwardią, w której zabrakło w niedzielę kilku zawodników leczących urazy (Sebastian Milanowski, Adrian Cybula, Jorge Tapia, Cezary Bać, Oliver Albiński). W pierwszej połowie goście wyprowadzili dwa groźne ataki, które mogły przynieść im nawet prowadzenie.

W drugiej odsłonie meczu wysiłki Gwardii przyniosły efekty po upływie 20 minut gry. Po rzucie rożnym główkował w poprzeczkę Michał Czarny, a za chwilę dośrodkowaną z przeciwnej strony piłkę w ten sam sposób posłał do bramki Cezary Zalewski. Po otwarciu wyniku gospodarzom grało się już znacznie łatwiej. W ciągu 8 minut dołożyli dwa kolejne gole. Najpierw faulowany w polu karnym przez Marka Hermanowicza, Mateusz Piotrowski zamienił rzut karny na gola numer 17 w tym sezonie. Wynik ustalił strzałem głową Marcin Gawron.

Po tej wygranej Gwardia zajmuje nadal 2. miejsce w tabeli, ze stratą 2 punktów do prowadzącego Wybrzeża Rewalskiego Rewal. W następnej kolejce koszaliński zespół ponownie zagra na euroboisku przy Andersa. Rywalem będzie ostatnia w tabeli Wieża Postomino.

Gwardia Koszalin - Orzeł Wałcz 3:0 (0:0)
1:0 Zalewski (65.), 2:0 Piotrowski (71. karny), 3:0 Gawron (73.)

W drugim niedzielnym meczu 18. kolejki, Błękitni II Stargard pokonali 4:0 Odrę Chojna.