Jako organizatorzy Nasze Dobre z Pomorza, jesteśmy dumni, że mamu sposobność prezentowania dorobku firm na rzecz naszego regionu

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Katarzyna Kucaba - kierownik zespołu handlowego Polska Press.
Dlaczego warto wziąć udział w plebiscycie Nasze Dobre z Pomorza, rozmawiamy z Katarzyną Kucabą - kierownikiem zespołu handlowego Polska Press.

Plebiscyt Głosu - Nasze Dobre z Pomorza towarzyszy już lokalnemu biznesowi od 13 lat. Czy nadal warto pokazać swoją firmę lub produkt w tego typu konkursach? I co dzięki takim działaniom uzyskują firmy?

Tak to już 13 edycja tego ważnego gospodarczo wydarzenia. Jako organizatorzy jesteśmy dumni, że mamy sposobność podkreślania i prezentowania dorobku Firm czy Instytucji, które pracują na rzecz naszego regionu. W sumie przez te 13 lat udział w plebiscycie wzięło ponad 500 Firm, a równowartość nagród wyniosła blisko 1,5 mln zł. Zainteresowanie nie maleje, co roku udział w plebiscycie biorą nowe Firmy, mamy też pokaźną część tych które od wielu lat są z nami. To możliwość budowania świadomości o Firmie wśród mieszkańców regionu, szansa na zaprezentowanie swojego dorobku, osiągnięć, ale również podziękowania pracownikom i partnerom biznesowym. Często bez tych Zespołów nie byłoby wielu sukcesów. Jesteśmy regionem, który wciąż rozwija się gospodarczo. Ostatnimi laty zauważyliśmy, że coraz częściej pokazują się w naszym plebiscycie również mniejsze firmy, które specjalizują się np. w manufakturze.

Kto może być uczestnikiem plebiscytu Nasze Dobre z Pomorza - edycja 2020?

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkie firmy z naszego regionu, by stworzyć obiektywne warunki ich prezentacji przygotowaliśmy dziewięć kategorii: Dom i ogród; Producent żywności; Spółki użytku publicznego; Technologie i innowacje; Pracodawca; Rekreacja i czas wolny; Budownictwo, nieruchomości; Zdrowie, uroda i turystyka; Handel i usługi. Zatem jak możecie Państwo zobaczyć dziedzin mamy dużo i niewątpliwie każdy znajdzie kategorie w której chciałaby zaprezentować swój produkt, usługę lub firmę. Mamy firmy, które chcą prezentować się jako pracodawca odpowiedzialnie działający na rynku, dbający o swoich pracowników, innym razem firmy koncentrują się na wprowadzanych innowacjach w swoich działaniach. Mamy też nowe kategorie jak: rekreacja i czas wolny. Na naszym terenie jest wiele firm specjalizujących się w dostarczaniu rozrywki i form spędzania czasu na wysokim poziomie. Teraz mają szanse na swoją prezentację.

W każdym plebiscycie czy konkursie jest grono osób, które dokonują oceny firm i produktów startujących w plebiscycie. Kto będzie zasiadał w jury oceniającym firmy i produkty w Plebiscycie Nasze Dobre z Pomorza 2020?

Tak od wielu lat nie zmieniliśmy formuły wyboru kandydatów. Wybór laureatów jest bardzo trudny, wszystkie zgłaszające się do plebiscytu Firmy są wyjątkowe, robiące niesamowite rzeczy. Przyznam się Państwu, że uwielbiam spotkania z przedstawicielami Firm przy okazji tego wydarzenia, to zawsze potężna dawka wiedzy doświadczeń i nauka. Jako mieszkańcy regionu nie mamy często świadomości jak ważną część rynku stanowią nasi regionalni przedsiębiorcy. Często rynku europejskiego, a nawet światowego. To u nas powstają koncepcje jak sprawić by folia do pakowania była biodegradowalna, ale jednocześnie wyglądała dobrze wizualnie. To od nas wyjeżdżają pojemniki na kosmetyki światowych marek. To na naszym ternie mamy Steve’a Jobsa kopert. To po naszej trawie biegali zawodnicy na stadionie Realu Madryt.
By móc obiektywnie ocenić każdą z firm co roku zapraszamy kapitułę składającą się z osób znających biznes, trudności z jakimi spotykają się przedsiębiorcy na co dzień. Mamy przedstawicieli izb, związków, organizacji zrzeszających przedsiębiorców, a także przedstawicieli środowiska naukowego oraz samorządowców rozwijających strefy ekonomiczne w naszym regionie.

Kilka lat temu słuchając naszych czytelników dodaliśmy wspólną kategorię dla wszystkich biorących udział w plebiscycie Firm. W tej kategorii to mieszkańcy regionu wybiorą swojego ulubionego Przedsiębiorcę. Dzięki temu, informacje o plebiscycie jeszcze bardziej uważnie i aktywnie śledzą nasi czytelnicy. Jest to kategoria niezależna.

Czy udział w tego typu plebiscytach poprawia rozpoznawalność lokalnych firm i produktów? I czy warto dzisiaj stawiać na "lokalność?

Niewątpliwie tak, to szansa by zatrzymać się na chwile, zrobić podsumowanie wykonanej pracy, nakładów. Moment podziękowania i docenienia pracy Zespołu, ale także nakreślenie planów na przyszłość. Dużym atutem formy plebiscytu są prezentacje działalności Firm umieszczane na naszych portalach regionalnych: GK24.pl; GS24.pl i GP24.pl. Nasze serwisy cieszą się dużym zaufaniem wyszukiwarki Google, mają też ogromne zasięgi. Publikowane w ramach plebiscytu materiały pozostają w naszych zasobach jeszcze przez wiele lat, nasi czytelnicy ale również Państwa przyszli partnerzy biznesowi sprawdzający informację o Państwu będą mogli je przeczytać.

Dzięki prezentacji zarówno w Internecie ale również na łamach Głosu Koszalińskiego, Szczecińskiego i Pomorza czyli prasie dotrzecie Państwo do różnych grup naszych czytelników, a tym samym mieszkańców regionu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nasze Dobre z Pomorza 2020. Wybieramy najpopularniejszy produkt na Pomorzu

Mecenasem plebiscytu jest Miasto Koszalin

__________

Informacji o plebiscycie, jego przebiegu oraz zasadach udziela:
Anna Szczęk
tel. 510 026 927
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: anna.szczek@polskapress.pl

[/cs]

W czerwcu zapłaciliśmy w sklepach mniej niż w maju

Wideo