Jeden gol w Gdyni. Arka - Gwardia 1:0

djas
Piłkarze Gwardii Koszalin minimalnie ulegli pierwszoligowej Arce Gdynia.
Piłkarze Gwardii Koszalin minimalnie ulegli pierwszoligowej Arce Gdynia. Jacek Wójcik
Dziewiąty mecz sparingowy podczas zimowych przygotowań mają za sobą piłkarze Gwardii Koszalin. Przeciwnikiem naszej drużyny była pierwszoligowa Arka Gdynia.

Początek spotkania zaskoczył widzów obserwujących mecz Arki z Gwardią z perspektywy trybun Narodowego Stadionu Rugby. W pierwszych minutach stroną przeważającą byli koszalinianie, jednak z upływem czasu inicjatywę zaczął przejmować dziewiąty zespół zaplecza ekstraklasy.

Na bramkę strzeżoną przez Marcina Matysiaka groźnie uderzali Rafał Grzelak, Marcus da Silva, Mateusz Szwoch, Piotr Kuklis oraz Dariusz Formella. Za każdym razem futbolówka mijała światło bramki bądź skutecznymi interwencjami popisywał się bramkarz naszej drużyny. Do czterdziestej minuty. Wówczas mocno, a co najważniejsze precyzyjnie z dalszej odległości uderzył Piotr Kuklis.

W drugiej części szkoleniowiec gospodarzy desygnował na murawę całkowicie nową "jedenastkę". W tej odsłonie zdecydowana przewaga należała do piłkarzy Arki. Mariusz Rzepecki miał sporo pracy. Koszalińskiej bramce zagrażali Marcin Radzewicz, Janusz Surdykowski, Dawid Kubowicz, Łukasz Zwoliński oraz Michał Gałecki. Najbliżsi strzelenia gola byli dwaj ostatni. Pierwszy z wymienionych graczy tylko w sobie wiadomy sposób nie zdołał skierować piłki do pustej bramki, drugi trafił w słupek.

Ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie i Gwardia uległa w Gdyni pierwszoligowej Arce 0:1 (0:1)