Judocy Klubu Judo Samuraj z Koszalin zanotowali trudny start na Mistrzostwach Polski juniorów w judo [ZDJĘCIA]

Radosław Brzostek
Judocy Klubu Judo Samuraj z Koszalin zanotowali trudny start na  Mistrzostwach Polski juniorów w judo
Judocy Klubu Judo Samuraj z Koszalin zanotowali trudny start na Mistrzostwach Polski juniorów w judo Klub Judo Samuraj Koszalin
W miniony weekend Radomiu w odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów w judo. Koszaliński Klub Judo „Samuraj” reprezentowało 5 zawodników.

W wadze do 66 kg., najsilniej obsadzonej startowało 40 zawodników, 5 miejsce zajął Grzegorz Babirecki, który w opinii trenera Andrzeja Adamskiego został skrzywdzony przez sędziów karą dyskwalifikacji w walce o wejście do finału. - Za skutkowało to brakiem dalszych walk o medale – mówi Adamski - Moim zdaniem Grzegorz po wygranych w świetnym stylu 4 walk przed czasem był głównym faworytem do zdobycia złotego medalu.

W tej wadze drugi koszaliński zawodnik Hubert Siudowski po wygranej przed czasem walce odpadł z dalszej rywalizacji ostatecznie został sklasyfikowany na 10 miejscu.

W wadze do 81 kg. Szymon Marko, Michał Mróz po wygranych przez ipon walk i przegranych w repasażach ostatecznie zostali sklasyfikowani na 10 miejscach. Krzysztof Magdziński po przegranej walce odpadł z Mistrzostw.