Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Już w czwartek Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Koszalinie

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
21. Zachodniopomorski Festiwal Nauki organizowany przez Politechnikę Koszalińską
21. Zachodniopomorski Festiwal Nauki organizowany przez Politechnikę Koszalińską archiwum gk24
Na terenie dwóch kampusów Politechniki Koszalińskiej, przy ul. Śniadeckich 2 oraz ul. Racławickiej 15-1, odbędzie się 22. edycja Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki.

W czwartek 28 września na terenach należących do największej uczelni w regionie nie zabraknie solidnej dawki wiedzy przedstawionej w atrakcyjnej formie. Będę eksperymenty, pokazy, wykłady. Będzie można zobaczyć, czym zajmują się pracownicy i studenci Politechniki Koszalińskiej, jakiego sprzętu używają, z jakimi technologiami mają styczność oraz do czego to wszystko w ostatecznym rozrachunku jest potrzebne. Pomiędzy kampusami co 45 minut (począwszy od godziny 10.15 sprzed kampusu przy ul. Śniadeckich) będzie krążył specjalnie wyznaczony w tym celu autobus.

- Politechnika nie tylko kształci specjalistów na potrzeby lokalnego przemysłu, ale przede wszystkim dba o rozwój naszej społeczności lokalnej - opowiedział dr hab. inż. Błażej Bałasz, prof. PK i prorektor ds. nauki. - Festiwal nauki to właśnie przejaw tych starań.

Impreza ma zachęcić młodych ludzi do tego, by być na bieżąco z nowymi rozwiązaniami inżynierskimi, społecznymi, czy artystycznymi. Podczas festiwalu będzie można zajrzeć do naszych laboratoriów i zobaczyć, czym się zajmujemy. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie i miejmy nadzieję, że w efekcie zdecyduje się na wybór kariery naukowej - dodał.

W programie jest między innymi wykład pt. "Nauka łatwa i skuteczna - co robić, żeby myślenie nie bolało", a także laboratoria i pokazy takie jak: "Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w procesach produkcji", "Bioimpedancja elektryczna w pomiarze składu ciała człowieka", czy "Sportowa Politechnika- współczesne gry rekreacyjno-sportowe".

Imprezę dofinansowano kwotą ponad 105 tysięcy złotych ze środków budżetu państwa w ramach projektu pn. Społeczna odpowiedzialność nauki. Wkład własny uczelni wyniósł 20 tysięcy złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera