MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy pojedziemy znowu całą obwodnicą Szczecinka w ciągu drogi S11? [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Drogowcy kończą prace na bypasie przyszłego węzła drogowego Szczecinek Północ
Drogowcy kończą prace na bypasie przyszłego węzła drogowego Szczecinek Północ Rajmund Wełnic
Drogowcy deklarują, że obwodnica Szczecinka w całości będzie przejezdna na przełomie czerwca i lipca.

Remont obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11 trwa od stycznia. Na nowo zbudować trzeba było niemal 200 metrów jezdni z nasypem (mniej więcej na wysokości ulicy Wodociągowej), który zapadał się w grząskim gruncie. Z tego powodu odcinek od węzła drogowego do wylotu trasy ze Szczecinka na północy był wyłączony z ruchu, a samochody korzystały z objazdu starą obwodnicą, czyli ulicą Narutowicza.

I nadal jeszcze korzystają, choć plan zakładał, że szczecinecki fragment S11 będzie przejezdny w całości w wakacji. Wakacje się rozpoczęły, a przejazdu nie ma, choć - jak sprawdziliśmy w poniedziałek, 24 czerwca - większość prac na remontowanym odcinku jest ukończona. Dodajmy, że oddana do użytku w roku 2019 obwodnica Szczecinka jest naprawiana w ramach gwarancji (to zresztą trzeci poważny remont tej trasy).

Trwają jednak nadal roboty na południowym krańcu obwodnicy, gdzie już rozpoczęły się prace przy budowie S11 ze Szczecinka do Bobolic, a drogowcy skorzystali z wyłączenia obwodnicy z ruchu zaczynając prace przy przyszłym węźle drogowym Szczecinek Północ.

Obecnie wykonywane są nawierzchni na bypasie w śladzie przyszłych łącznic węzła Szczecinek Północ drogi S11. - Na przełomie czerwca i lipca planowane jest uruchomienie bypassu wraz z odcinkiem obwodnicy Szczecinka, na którym trwały prace gwarancyjne - informuje szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński