Kolarstwo > Medalowe zakończenie sezonu Ziemi Darłowskiej

Trener kolarek Ziemi Darłowskiej, Marcin Adamów.
Trener kolarek Ziemi Darłowskiej, Marcin Adamów. Fot. Jacek Wójcik
Zawodniczki Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska wywalczyły cztery medale w ostatnim w tym sezonie starcie - Mistrzostwch Polski w jeździe parami i drużynowej w Kaliszu.

W rywalizacji par, w kategorii juniorek, brązowy medal wywalczyły zawodniczki Krossu Ziemia Darłowska, Aleksandra Maciąg i Agnieszka Sawosz. Walkę o medal stoczyły z klubowymi koleżankami Darią Fabiszak i Sabiną Napieralską, pokonując je o 2 sekundy.

Zmagania juniorek młodszych wygrała para z klubu Azalia Brzoza Królewska przed kolarkami Aljot-Kenda Ziemia Darłowska Justyną Mazur i Katarzyną Kirschenstein. Na szóstym miejscu druga para z Darłowa, Alicja Komoś i Dorota Tarczyło.

W jeździe drużynowej bardzo dobrze spisały się juniorki młodsze z Darłowa. Zespół w składzie Mazur, Kirschensteing, Komoś i Tarczyło wygrał z przewagą 20 s nad zespołem Azalii. W rywalizacji juniorek najlepszy był Tramwajarz, a drugie miejsce ze stratą 12 s zajęła drużyna Krossu (Maciąg, Sawosz, Fabiszak, Napieralsk).

W sumie w sezonie 2009 darłowianki wywalczyły 28 medali na imprezach rangi mistrzostw kraju.