MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejna porażka. Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 1:0

djas
Piłkarze Gwardii Koszalin (niebieskie stroje) doznali trzeciej ligowej porażki z rzędu. Dawid Jaśkiewicz
Trzeciej z rzędu porażki w rozgrywkach Bałtyckiej trzeciej ligi doznali piłkarze Gwardii Koszalin.

Podopieczni Tadeusza Żakiety ulegli na wyjeździe drużynie rezerw szczecińskiej Pogoni 0:1.

W zespole gospodarzy od pierwszej minuty zagrała trójka zawodników z kadry pierwszej drużyny - bramkarz Dawid Kudła oraz skrzydłowi Jakub Bąk i Dominik Kun. Po przerwie ostatniego z wymienionych na placu gry zastąpił Japończyk Shohei Okuno.

Pierwsza połowa spotkania nie była porywającym widowiskiem. Bramkarze obydwu drużyn nie mieli wiele pracy. To jednak wystarczyło, by w trzydziestej piątej minucie szczecinianie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Jałoszyńskiego, piłkę do siatki posłał pochodzący ze Słupska Andrzej Kotłowski.

Drugie czterdzieści pięć minut przyniosło znacznie więcej okazji bramkowych. Obrońcom Gwardii szczególnie wiele problemów stwarzał błyskotliwy Jakub Bąk. Były gracz m.in. Korony Kielce trzykrotnie znalazł się dogodnych sytuacjach do zdobycia gola. Swoje szanse mieli również Patryk Paczuk i Michał Walski. Bramce gospodarzy zagrażał przede wszystkim występujący wiosną w zespole juniorskim Pogoni, Sebastian Ginter.

Dzięki tej wygranej podopieczni Adama Gołubowskiego przerwali serię trzech porażek z rzędu. Gwardziści czekają na zwycięstwo już od czterech spotkań.