Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny przypadek koronawirusa w regionie koszalińskim. Jest pacjentem szpitala w Koszalinie

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Mamy kolejny przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2. To starszy mężczyzna z powiatu białogardzkiego, hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.

Wynik jego badań nie jest jednoznaczny, ale objawy kliniczne oraz fakt, że miał kontakt z osobą z potwierdzonym zachorowaniem na COVID, każe dopisać go do listy.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków na terenie województwa na 25 marca na godzinę 16:00 to 30 osób.

W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie w środę, 25 marca, jest hospitalizowanych sześcioro pacjentów z zakażenia wirusem SARS-CoV-2: dwie kobiety z powiatu koszalińskiego i trzech mężczyzna z powiatu koszalińskiego. Ogólny stan zdrowia tych pacjentów jest dobry.

Niestety, stan szóstego pacjenta, starszego mężczyzny z powiatu białogardzkiego, uległ pogorszeniu i został przeniesiony na Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii koszalińskiego szpitala. Jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej.

- Ponadto hospitalizowaliśmy dwójkę pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Te osoby, w stanie dobrym, czekają na wyniki badań laboratoryjnych informuje Cezary Sołowij, rzecznik szpitala.

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Koszalin w trudnym czasie zagrożenia koronawirusem [zdjęcia]

Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński i jego zastępca Przemysław Krzyżanowski o sytuacji w mieście w związku z zagrożeniem koronawirusem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo