Koronawirus w Koszalinie. Poszukiwani są uczestnicy mszy świętych w Koszalinie i w Słupsku

ab
Google Maps
We wtorek wieczorem pojawiła się informacja, że w związku z zagrożeniem koronawirusem poszukiwane są osoby, które brały udział w mszach trydenckich 14, 15 i 19 marca w Koszalinie oraz Słupsku. Wierni proszeni są o kontakt z sanepidem.

Na stronie Koszalińskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej, na Facebooku na stronie Msza Trydencka w Koszalinie oraz stronie Diecezji Koszalińsko — Kołobrzeskiej pojawiły się informacje, że jedna z zarażonych koronawirusem osób brała udział w nabożeństwach w Koszalinie:

  • w kościele pw. św. Józefa k. katedry - 15 marca (niedziela) i w 19 marca (czwartek) o 18.00
  • oraz w Słupskim Środowisku Tradycji Katolickiej 14 marca (sobota).

Na mszy trydenckiej w Słupsku było około 20 wiernych, w tym także z Koszalina. Odprawiał ją ks. dr Dariusz Olewiński z archidiecezji wiedeńskiej.

Na nabożeństwach była garstka wiernych. Te osoby powinny zgłosić się do koszalińskiego Sanepidu, bo istnieje prawdopodobieństwo, że mogły zostać zarażone wirusem.

Przypominamy, że każdy, kto podejrzewa, że mógł ulec zakażeniu, powinien skorzystać z numeru alarmowego Sanepidu - 091 434 04 37.

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński i jego zastępca Przemysław Krzyżanowski o sytuacji w mieście w związku z zagrożeniem koronawirusem

Wideo

Dodaj ogłoszenie