Koronawirus w Koszalinie. Poszukiwani są uczestnicy mszy świętych w Koszalinie i w Słupsku

ab
Google Maps
We wtorek wieczorem pojawiła się informacja, że w związku z zagrożeniem koronawirusem poszukiwane są osoby, które brały udział w mszach trydenckich 14, 15 i 19 marca w Koszalinie oraz Słupsku. Wierni proszeni są o kontakt z sanepidem.

Na stronie Koszalińskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej, na Facebooku na stronie Msza Trydencka w Koszalinie oraz stronie Diecezji Koszalińsko — Kołobrzeskiej pojawiły się informacje, że jedna z zarażonych koronawirusem osób brała udział w nabożeństwach w Koszalinie:

  • w kościele pw. św. Józefa k. katedry - 15 marca (niedziela) i w 19 marca (czwartek) o 18.00
  • oraz w Słupskim Środowisku Tradycji Katolickiej 14 marca (sobota).

Na mszy trydenckiej w Słupsku było około 20 wiernych, w tym także z Koszalina. Odprawiał ją ks. dr Dariusz Olewiński z archidiecezji wiedeńskiej.

Na nabożeństwach była garstka wiernych. Te osoby powinny zgłosić się do koszalińskiego Sanepidu, bo istnieje prawdopodobieństwo, że mogły zostać zarażone wirusem.

Przypominamy, że każdy, kto podejrzewa, że mógł ulec zakażeniu, powinien skorzystać z numeru alarmowego Sanepidu - 091 434 04 37.

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński i jego zastępca Przemysław Krzyżanowski o sytuacji w mieście w związku z zagrożeniem koronawirusem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie