Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koszalińska policja podsumowała rok 2023: interwencje, kradzieże, bójki [ZDJĘCIA]

Joanna Boroń
Joanna Boroń
W środę koszalińscy policjanci podsumowali ostatni rok swojej pracy. Kto im przysporzył najwięcej pracy? Jakiego typu interwencji mają na swoim koncie najwięcej? Ilu osób straciło życie na koszalińskich drogach?

Funkcjonariusze koszalińskiej policji w ubiegłym roku przeprowadzili 20 504 interwencji, w tym 536 domowych, w trakcie których założono 145 Niebieskich Kart oraz wydano 21 nakazów natychmiastowego opuszczenia przez osobę stosującą przemoc w rodzinie wspólnie zajmowanego mieszkania. Komenda wszczęła 3036 postępowań przygotowawczych, w tym 192 dotyczących kradzieży z włamaniem, 401 postępowań dotyczących kradzieży, wszczęto 19 kradzieży pojazdów, 12 postępowań zgłoszonych rozbojów, 12 bójek oraz 43 postępowania w związku z uszczerbkiem na zdrowiu.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie ujawnił 9877 sprawców wykroczeń, skierowano 1091 wniosków o ukaranie, zatrzymano 1395 dowodów rejestracyjnych oraz zatrzymano 304 osobom uprawnienia do kierowania pojazdem za rażące naruszenie przepisów, w tym 70 za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym.

Komendant insp. Krzysztof Sieląg, podkreślił, że działania procesowe i operacyjne pozwoliły na osiągnięcie rezultatów w postaci zatrzymań realizowanych przez policjantów z Wydziału ds. Przestępstw Gospodarczych, osób, które posiadały oraz wprowadzały do obiegu tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy oraz przedmioty bezprawnie oznakowane zastrzeżonymi znakami towarowymi. W roku 2023 policjanci z Wydziału PG ujawnili punkty, w których oferowano do sprzedaży podrobione produkty. Efektem prowadzonych działań było zabezpieczenie 2866 sztuk odzieży oraz galanterii oznakowanych nieprawnie logotypami wiodących marek. Wartość podrobionych przedmiotów to ponad 280 tysięcy zł.

Wśród działań priorytetowych, jak przytoczył insp. Krzysztof Sieląg, jest zwalczanie przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze z koszalińskiej komendy w 2023 roku zabezpieczyli łącznie 19 kilogramów narkotyków różnego pochodzenia.

Policjanci z koszalińskich jednostek w prowadzonych w roku 2023 postępowaniach zabezpieczyli mienie o łącznej wartości prawie 700 tysięcy złotych. Mienie to pochodziło od osób dopuszczających się głównie przestępstw gospodarczych oraz narkotykowych.

Jak podczas środowego posumowania podkreślał Krzysztof Sieląg jednym z najważniejszych zadań, które stało przed koszalińską jednostką w 2023 roku była inwestycja sił i środków w utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa na drogach. W tym celu zapewniono stałą obecność policjantów na drogach miasta i powiatu: - W ubiegłym roku odnotowaliśmy 2255 kolizji i 37 wypadki drogowe, w których rannych zostało 47 osób, a zginęło niestety 10 osób. Pamiętajmy, że za każdym zdarzeniem drogowym kryje się ludzka tragedia.

Ponad 66 777 tysięcy osób poddanych zostało kontroli trzeźwości, wśród których 331 było nietrzeźwych.

od 12 lat
Wideo

Obława policyjna na Pomorzu. 43-latek poszukiwany jest za zabójstwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera