MKTG SR - pasek na kartach artykułów

21. Środkowopomorskie Targi Pracy w Koszalinie za nami. Ogromne zainteresowanie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Wideo
od 7 lat
Blisko 60 firm i instytucji z całego regionu prowadziło rekrutację podczas 21. Targów Pracy organizowanych w koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Na brak zainteresowania nie mogli narzekać.

Danuta Zawadzka, rektor Politechniki Koszalińskiej, nie ukrywa zadowolenia z faktu, że tak wielu wystawców przyjęło zaproszenie na 21. edycję Środkowopomorskich Targów Pracy GlobalLogic Job Fair.

- Cieszę się, że te firmy znajdują tutaj przestrzeń do prezentacji. Jestem bardzo wdzięczna, że te firmy współpracują z Politechniką i że możemy takie wydarzenie, które jest bardzo ważne dla kształtowania rynku pracy, organizować - komentuje i podkreśla jak ważne jest uczestnictwo w tych targach dla studentów, uczniów szkół średnich oraz wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad zmianą pracy.

- To szansa na spotkanie się z przedstawicielami najszybciej, najlepiej rozwijających się firm z Pomorza Środkowego, firm, które szukają kandydatów do pracy- dodaje.

W tegorocznej edycji targów udział wzięło około 60 firm i instytucji.

- Wśród wystawców są duże firmy o zasięgu globalnym, ale też i mniejsze firmy, które siedzibę mają w Koszalinie - wyjaśnia Krzysztof Wasilewski, prorektor do spraw kształcenia Politechniki Koszalińskiej.

- W tym roku po raz pierwszy na naszych targach pojawiła się firma ze Stargardu - Radiometer, która jest też jednym z naszych głównych sponsorów. Firma zatrudnia kilkaset osób i szuka kolejnych, które chciałby włączyć się w proces tworzenia urządzeń pomiarowych.

Wśród lokalnych pracodawców na targach pojawiła się Miejska Energetyka Cieplna. Reprezentujący ją Marcin Ciania nie ukrywa, że targi to dla koszalińskiego MEC szansa, by dotrzeć do potencjalnych przyszłych pracowników.

- Ciągle mamy do czynienia z rynkiem pracownika. Szukamy inżynierów, więc studenci koszalińskiej politechniki to dla nas naturalny wybór, dlatego od lat bierzemy udział w targach, współpracujemy też na co dzień z koszalińską uczelnią.

Chętnych do podjęcia pracy wśród uczestników targów szukała też koszalińska Komenda Policji. Jak zdradziła Izabela Sreberska, oficer prasowy komendy, policja ma braki kadrowe, w koszalińskiej komendzie na chętnych czeka 13 etatów.

- Korzystamy z każdej okazji, by dotrzeć do potencjalnych zainteresowanych, targi to świetna okazja, by porozmawiać z młodymi ludźmi, by przedstawić im zalety pracy u nas.

Kilka tysięcy osób odwiedziło halę targową, większość z nich to byli ludzie młodzi - studenci i absolwenci szkół średnich. Wystawcy mają nadzieję, że dzięki tej wysokiej frekwencji będą podania o pracę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera